fbpx

Severní Sporady

Svítání nad Alonnisosem, pohled ze Skopelosu
Svítání nad Alonnisosem, pohled ze Skopelosu

Věděli jste, že název Sporady pochází z řeckého spora, neboli setba, čili – přesmyčkou se dostaneme k meritu věci – roztroušené…? A roztroušené tady tedy ostrovy opravdu jsou, když pomineme nejznámější souostroví Skiathos, Skopelos, Alonnisos a Skyros, pak sporadicky tu a tam narazíme na pojmenované skalisko, či výsostné území tuleně středomořského (ostrov Kyrá Panagiá).
Pokud nejste ostřílený mořský vlk či vlčice, nejspíše přibudete na Sporady buď trajektem, například z ostrova Euvoia (ten se, ovšem pouze „sporadicky“, také počítá mezi ostrovy Severních Sporad, častěji je ale pro svoji velikost označován jako samostatný), ale naprostá většina nás, středoevropanů, prostě přiletí na křídlech, povětšinou na těch Chytrých.

Skiathos
SKIATHOS

Znáte ten pocit, když vás snýtovaný Ikaros konečně vyplivne a vy po nekonečném roku čekání opět dostanete pecku horkého, květy a mořem provoněného luftu přímo na komoru? Tož, vitajte na Skiathosu, vstupní brány Severních Sporad…

Skopelos
SKOPELOS

Nechci říci přímo pohodlnější, ale spíše ti skromnější, co se zážitků týče, zakotví v místě přistání, náročnější se s vidinou dnů nabytých objevováním krás Zelené perly Sporad přesunou do přístavu na trajekt směřující k ostrovu Skopelos a hrstka samorostů, hledajících klid a rovnováhu ducha, pokračuje dále na Alonnisos.

Alonnisos
ALONNISOS

Přijměte tedy skromnou pozvánku k návštěvě těchto ostrovů, v Egejském moři nazdařbůh roztroušených…

[wpgmza id=“14″]

 

Kam dál po Sporadách:

Alonnisos – barevná perla Sporad 

Skopelos – ostrov hvězd

0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x