fbpx
Jak se nám cestou do Řecka porouchalo auto, aneb dobrá asistenční služba se opravdu vyplatí!
Print Friendly, PDF & Email

Porouchané auto při cestě na dovolenou? To je snad noční můra každého řidiče, který vyrazí svým autem v létě k moři. I mně se to jednou muselo stát! Letos v Maďarsku, kousek za Budapeští, mi Ford poprvé po 7 letech vypověděl službu. Naštěstí pomohlo kvalitní pojištění AutoCare a asistenční služba od Europ Assistance! Nespoléhejme se na základní asistenční služby u našeho povinného ručení. V drtivé většině nám odtah z Řecka nezaplatí! Dneska si popíšeme pár osobních zkušeností, díky kterým budou příští cesty vlastním autem do Řecka (a jinam po Evropě) pro nás mnohem bezpečnější …

To fakt nevymyslíš …

Na jaře roku 2019 mi brácha poslal asistenční službu AutoCare od Europ Assistance. „Za 650Kč na měsíc? On-line? S krytím až 100.000Kč? Brácha, to je úplnej mazec! Já jim asi napíši, že bych tak zajímavý produkt chtěl propagovat na svém webu o Řecku“ :) Slovo dalo slovo, podpis dal podpis a v červnu jsem začal tuto pojistku nabízet přes naše stránky. Co čert nechtěl, v červenci se mi vysypalo v Maďarsku u Kecskemétu auto! Abych si to asi celé vyzkoušel na vlastní kůži nebo co? To nemůže být náhoda! V květnu jsem jel do Řecka dodávkou a nic se nestalo a předchozí 3 roky také ne …

Můžete si myslet, že kecám, že to je jen reklama, ale já vám ve fotkách ukáži i fakturu, kolik mě ta oprava ve Fordu stála :) Nemít dobrou asistenční službu, bylo by to mnohem horší a to zejména v případě odtahu zpátky domů! I proto píši tento článek, abyste se při svých cestách do Řecka zajímali o to, zda jste dostatečně krytí pro daleké cestování! Většina problémů lze vyřešit v servisu na místě, ale stačí drobná nehoda a všechno je mnohem komplikovanější.

1. rada: Základní asistenční služba vám v cizině velmi často nepomůže! Můžete si přečíst článek z 24. července 2019, kdy zůstala jedna rodina v Polsku napospas svému osudu: Zoufalství na dálnici. Sedíte a brečíte, vyprávějí manželé o nocích v Polsku

2. rada: pokud můžete, vyjeďte do Řecka na dovolenou v týdnu, kdy mají autoservisy otevřeno. O víkendech budete čekat až do pondělí

Úterý 22:00hod. večer

Je úterý kolem 22. hodiny večer, Zdenda sviští 130tkou po dálnici M5 z Budapešti směr Szeged a v tom Pavel zahlásí: „Už bys mohl zastavit, chtěl bych se protáhnout!“ Odpovídám: „Hele, tamhle je Shellka!“ a během vteřiny stáčím volant k benzínce. V tom se z motoru ozve rána a já cítím, že je to s námi v háji :( Zadřela se vložená kladka u motoru, o kterou se pak opálil klínový řemen. A současně tak odešla i kladka napínací. Naštěstí tomu Pavel rozumí a uklidňuje mě, že to nemůže být nic víc. Jenže potřebujeme autoservis.

Teď večer nic nezmůžeme, dávám si na parkovišti z naší autochladničky pivo, ať se uklidním. Jasně, že se mi chvilku i klepaly ruce :) Máme ovšem štěstí v neštěstí, protože hned u benzínky je i Mizse Motel, kde se můžeme ubytovat.

Volám asistenční službu Europ Assistance, nahlásím jim svoji SPZtku a oni mi posílají po smsce odkaz, přes který odesílám naši přesnou GPS polohu. V pojištění máme nárok na ubytování, tak platíme 85€ za třílůžko a jdeme se ubytovat. To nám pojišťovna po návratu proplatí. (Pozn. pokud bychom zůstali trčet někde na krajnici u dálnice, odvezli by nás do hotelu taxíkem).

1:00hod. ráno

V jednu ráno přijíždí odtahová služba, která odváží mého Forda od motelu na bezpečné parkoviště. Řidič mi v němčině (které moc nerozumím) hlásí, že 30 minut odtud, ve městě Kecskemét je největší servis Ford široko daleko, který otvírá ráno v 8:00hod. Celou situaci konzultuji s asistenční službou po telefonu, abych si byl jistý, co bude následovat a objednávám přes ně i taxíka na 8:00hod. k motelu… Jdeme spát. Mezitím si ještě ukládám názvy potřebných součástek v angličtině, abych byl ráno v servisu připraven, „že tomu hodně rozumím“ :)


8:00hod. ráno

Maďarský taxikář nepřijel. Stepujeme asi hodinu před motelem, protože jsme se už odhlásili a až v 9:00hod. pro nás přijíždí řidič ze servisu Ford Hovány, že taxikář čekal namísto u motelu u servisu :) Hodinka na sluníčku, to je zatím to nejmenší … konečně jedeme …


10:00hod. ráno Ford Hovány – Kecskemét

3. rada: líná huba, holý neštěstí! Snažte se vždy v servisu maximálně komunikovat a přesvědčit je, že jste na daleké cestě a potřebujete pomoci. Pokud budete jen „čekat“, oni mají práce dost.

Kluci ve Ford Hovány nás berou k autu a ukazují přetržený klínový řemen. Mám obrovskou výhodu, že je se mnou Pavel, odkazuji se na něj, že je automechanik a podle všeho, stačí vyměnit napínací a vloženou kladku s klínovým řemenem. O tom, že by mohl být špatný alternátor nevedeme s klukama debatu. V autě nesvítí žádná kontrolka dobíjení, nic.

4. rada: konzultujte problém se svým technikem v ČR po telefonu. Nejen, že ho může něco napadnout, ale může vám ověřit i ceny náhradních dílů. Mně to + – sedělo, zaplatil jsem navíc jen za okamžitou práci, což chápu…

Shodneme se, kde může být chyba. Ale kluci reagují, že mají plno a nejdříve se na to podívají ve 14:00 – 15:00hod. Už to vidím špatně, že zůstaneme do večera nebo až přes další noc. Opět se pokouším rozjet debatu, že jedeme až do Řecka autem a v dnešní době úžasně rychlé asistenční služby se zasekneme na tom, že v servisu nemají čas? Prosím kluky o pomoc, zda s tím nejde něco udělat…

10:30 – 14:30hod. odpoledne

Vše nakonec dobře dopadne, za půl hodiny je auto na zvedáku. Poté přichází nabídka za 285€ s výměnnou všech třech zmiňovaných dílů, samozřejmě, že s opravou souhlasím a ve 14:30hod. je hotovo a pokračujeme směr Řecko! Děkujeme za úžasnou pomoc servisu Ford Hovány! Od poruchy nám uteklo 16,5 hodiny. Z toho jsme 9 hodin strávili na motelu a aspoň se trochu vyspali.


Asistenční služba nám uhradila všechny výlohy spojené s odtahem vozu do nejbližšího servisu (schopného opravy), náklady na nutné ubytování a odvoz taxíkem do servisu. Opravu za 285€ jsem samozřejmě zaplatil ze svého, jako kdybych byl doma v ČR. Souhrn celkového plnění pojištění AutoCare 3.0 najdete níže v článku.

Fordem tam a Fordem zpátky

I přes zmiňovanou poruchu v Maďarsku, která se mohla stát úplně kdekoliv, jsme nakonec najeli 4.000km. Projeli jsme úžasná řecká pohoří Valia Calda, Tzoumerka, navštívili jsme „malé řecké Švýcarsko“ na jezeře Plastira a dojeli až na ostrov Evia k moři. Celý příběh jste mohli sledovat na našem Facebooku. Řecko autem nabízí prostě dobrodružství se vším všudy a v dnešní době kvalitních pojistek, se už nemusíme tolik bát! Zážitky a krásná místa bez turismu vám ten úvodní smutek vynahradí ;) A tímto bych chtěl vyvrátit i známé tvrzení Fordem tam a vlakem zpátky :) Nedám na svého Forda dopustit!

Poruchu auta v zahraničí vyřeší dobrá asistenční služba – od roku 2024 můžete nově dokončit svou dovolenou s náhradním autem i v případě odtahu vašeho vozu!

Asistenční služba je asi nejzásadnější věc, která by se neměla při cestě do Řecka autem podceňovat! Sebelepší auto nám může z nenadání vypovědět službu a z minuty na minutu můžeme stát na místě a mít slzy na krajíčku. Následný servis a hledání pomoci je ta největší noční můra všech řidičů. Nemyslím teď zrovna Dana Přibáně od Trabantů, ale řidiče novějších aut plných elektroniky, ve kterých si skoro nic sami neopravíme :) Nezoufejme, i pro nás existuje řešení!

V dnešní době nám na cestě po Evropě pomohou pojišťovny a jejich prémiové asistenční služby, které objednáte za pár minut on-line před odjezdem! Nespoléhejte na klubové karty různých autoklubů, na základní asistenční služby u vašeho povinného ručení a vždy se zajímejte o celkový finanční limit pojistného plnění (maximální částku), vaši případnou spoluúčast, repatriaci vozidla (odtah do místa bydliště), možnost náhradního automobilu, max. možné stáří vašeho vozu a všechny další skryté věci, které vás pak mohou u pojistek nemile překvapit.

Cestujte bez starostí s pojištěním AutoCare 3.0 od Europ Assistance

AutoCare je jedinečná služba pro majitele osobních automobilů a jejich blízké, kteří chtějí mít na cestách absolutní jistotu, že jejich nesnáze pomohou v jakékoliv situaci vyřešit opravdoví odborníci. Nehoda, porucha, defekt pneumatik, vybitá baterie nebo dokonce krádež vozu? Pomůžeme Vám.

Autocare 3.0

Pojištění AutoCare 3.0 nabízí bezkonkurenční krytí až do výše 100.000Kč (Komfort) nebo nově 300.000Kč (Premium) a náhradní vozidlo až na 5 dní nebo nově na 15 dní zdarma! Nárok na náhradní vozidlo vám vzniká tehdy, jestliže v případech nehody, poruchy, vandalismu vozidla nebude možné během 4 hodin od oznámení události asistenční centrále vozidlo uvést zpět do provozu, a dále v případech krádeže vozidla. Pokud není možné opravit vůz na místě, vzniká pak nárok na odtah vozu do servisu ze zahraničí. Pokud během 24 hodin od oznámení závady na vozidle asistenční centrále nebude možné vozidlo uvést zpět do provozu, zajistí asistenční centrála odtah vozidla zpět do České republiky.

V tento moment se můžete sami rozhodnout, zda si necháte svůj vůz v zahraničí opravit (např. menší oprava za rozumné peníze) a využijete tak náhradní vůz během vaší opravy k cestování po okolí nebo se v případě závažné poruchy (případně nehody) rozhodnete vůz odtáhnout zpátky do svého servisu v ČR a náhradní vůz tak využijete pro návrat domů (tarif Komfort). V režimu Premium můžete nově svoji dovolenou v případě odtahu dokončit a využít náhradní auto až na 15dní (včetně návratu domů)! Tak i tak je tohle neuvěřitelná pomoc! Tohle pojištění si můžete nově objednat na přesný počet dnů (od 1 dne do 365dní) v rámci vaší dovolené nebo na celý rok!

Hlavní výhody pojištění AutoCare 3.0:

 • Non-stop pomoc motoristům po celé Evropě
 • oproti jiným, u AutoCare nemusíte řešit stáří vašeho vozu!
 • nejvyšší plnění na trhu až do výše 100.000Kč nebo až do výše 300.000Kč!
 • telefonní linka k dispozici 24/7, čekací doba v průměru 11 vteřin
 • náhradní vozidlo až na 5 dní nebo až na 15 dní zdarma!
 • produkt objednáte a zaplatíte on-line, není vázán na povinné ručení a můžete ho využívat okamžitě! Večer objednáte, ráno jedete.
 • na cestu na dovolenou vám stačí pro osobní vůz program na přesný počet dní, pokud cestujete po Evropě častěji , využijte roční program. Pojištění pro užitkové vozy je o něco dražší.
 • při objednání přímým proklikem přes naše stránky Řecko nás baví podpoříte náš projekt a navíc získáte slevu 35%! Slevu aplikujete zadáním slevového kódu „AC35“ v objednávkovém formuláři.
 • po zakoupení pojištění můžete využít mobilní aplikaci EAutoCare , kde vyhledáte podle značky vozu nejbližší autorizovaný / neautorizovaný servis, pneuservis atd. Parking asistent, který vás třeba ve městech navede zpátky k vašemu vozu a další vychytávky!

Poznámky k pojištění:

 • krytí do 100.000Kč vystačí na většinu pevninského Řecka. Pokud byste potřebovali odtáhnout ze vzdálenějších ostrovů, musí odtahová služba kalkulovat i zpáteční cenu trajektu! Rovněž se do celkového krytí počítá mýtné, případně náhradní ubytování, taxislužba atd. V těchto případech může dojít k překročení pojistného plnění. Zda bude či nebude limit dostačující, není možné předem garantovat! Proto je důležité na všechny tyhle položky myslet u běžných asistencí, které máte u svého povinného ručení! S pojištěním AutoCare 3.0 Premium máte nejvyšší krytí na trhu až do výše 300.000Kč a to se prostě počítá!

Opravdová událost z Řecka s pojištěním od AutoCare 3.0:

Asistenční službu jsme poskytovali klientovi, který měl nehodu v Řecku (Ag. Georgios Feron u města Volos – vzdálenost 1.700km z Prahy). Jednalo se o uražené kolo a nápravu. Klient cestoval spolu s dalšími dvěma osobami (celkem posádka 3 osoby). Klientovi bylo poskytnuto ubytování v hotelu, do ubytování jsme posádku dopravili taxi službou. Klientovi jsme zajistili odtah vozidla domů do Buchlovic. Odtahová služba nejen, že odtáhla vozidlo, ale přivezla rovnou náhradní vozidlo, kterým se klient dopravil spolu s posádkou domů. Celkové náklady za veškeré služby poskytnuté v rámci asistence byly 67.000 Kč a pokryly se v rámci našeho pojištění.

Objednejte si službu AutoCare 3.0 přes Řecko nás baví se slevou 35%!

Objednejte si službu AutoCare 3.0 odkazem přes náš web Řecko nás baví, podpoříte tak náš projekt a ušetříte 35% z Vámi programu. Slevu aplikujete v objednávkovém formuláři zadáním slevového kódu „AC35„. Službu objednávejte přímo zde.
Pozn. pro objednání budete potřebovat technický průkaz, abyste mohli vyplnit VIN, vaši SPZ a datum první registrace ;) 

Autocare 3.0 plnění

První asistenční služba pro motorkáře MotoCare

Pokud pojedete do Řecka na motorce, využijte službu MotoCare za 1988Kč na rok. Službu MotoCare objednáte přímo zde .

 • pomoc v případě nehody, poruchy, defektu pneu, vybití baterie, nedostatku paliva nejen v ČR, ale i po celé Evropě!
 • bez omezení najetých kilometrů
 • plnění až do výše 100.000Kč!
 • zapůjčení auta na 5 dní!
 • odtažení a úschova motocyklu
 • repatriace motocyklu zpět do ČR
motocare 2024
motocare
4 3 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x