fbpx
Svatba v Řecku jako z filmu Mamma Mia: Ostrov Skopelos láká na romantický obřad.

Slunce pomalu zapadá za obzor, paprsky se třpytí na vlnkách moře a čerstvý vzduch prosycuje opojná vůně jehličí. Není divu, že jedinečná atmosféra řeckého ostrova Skopelos uchvátila filmové tvůrce natolik, že tu natočili úspěšný film Mamma Mia. Přemýšlíte o svatbě v Řecku? Řekněte si své ano právě tady!

Svatba na Skopelosu

Řecký ostrov Skopelos tvoří součást egejského souostroví Sporady a nachází se nedaleko pevniny. Letadlem se sem ale nedostanete, musíte lodí. Jízda trajektem ze sousedního ostrova Skiathos zabere okolo hodiny. Nutnost „lodního dobrodružství“ část turistů odradí, a to je dobrá zpráva – na ostrůvku kromě vás bude jen hrstka dalších návštěvníků. Ostrůvek proto představuje ideální místo pro vaši svatbu v Řecku, kterou si tu užijete v naprostém soukromí.

Dostatek soukromí a typická řecká atmosféra

Nečekejte žádné velké hotelové komplexy a mraky turistických atrakcí. Skopelos si stále ještě zachovává svého tradičního ducha. Čas jako by se tu zastavil. Skryté pláže a zátoky s křišťálově čistou vodou lákají ke koupání. Nekonečné borovicové háje, díky kterým patří Skopelos mezi nejzelenější řecké ostrovy, skýtají jedinečnou atmosféru.

Během vaší dovolené na Skopelosu si v poklidu vychutnáte svůj jedinečný svatební obřad i následné líbánky. Jakmile jednou propadnete jeho pohodovému kouzlu, vždy se sem budete rádi vracet.

Kaplička na skále Agios Ioannis

Romantických míst, která vám vyrazí dech, najdete na Skopelosu nespočet. Záleží jen na vás, které se vám pro váš svatební obřad bude zdát nejpříhodnější. Vyberete si romantickou kapličku na skále Agios Ioannis, písčitou pláž, útes s úchvatným výhledem, fotogenické uličky přístavního městečka, nebo poklidný olivový háj? Svatební večeři sestávající z místních čerstvých specialit si můžete vychutnat na pláži či na molu při svíčkách. Zážitek pro vás i svatebčany to bude nezapomenutelný.

Po stopách Mamma Mia

Filmová svatba v muzikálu Mamma Mia se odehrávala v malebném kostelíčku Agios Ioannis na severu ostrova. Víte o tom, že si své ano přímo na tomto místě můžete říct i vy? Kostelík stojí na vršku skály tyčící se nad mořem, kam si vyšlápnete po pár schodech. Nabízí se odsud fantastické výhledy na celé pobřeží Skopelosu a na sousední ostrov Alonissos.

Svatební obřad se odehrává před kapličkou v odpoledních hodinách, kdy můžete pořídit nádherné fotografie při západu slunce. V tuto dobu není takové teplo a ani sem nechodí mnoho turistů. Přímo pod skálou se navíc nachází malá plážička, kde můžete po skončení ceremonie pořídit další novomanželské fotografie.

Romantika na útesu Amarandos

Milujete přírodu a hledáte to pravé místo pro svou svatbu v Řecku? Rádi byste si svou věčnou lásku slíbili na opravdu exkluzivním místě? Pak vás nadchne útes Amarandos v oblasti Agnondas na jihozápadě ostrova Skopelos. Obřad probíhá na konci útesu tvořeném bílými skalisky, která vystupují z borovicového háje přímo do moře. Jeho překrásná tyrkysová barva a všudypřítomný klid propůjčují místu jedinečnou atmosféru.

Útes Amarandos je trochu hůře dostupný pěšky, proto sem také nejezdí mnoho turistů. Svatební obřad si tu díky tomu vychutnáte v naprostém soukromí, obklopeni jen svými nejbližšími. Pro snoubence rádi zařídíme odvoz rybářskou lodičkou na místo a pak zpět do přístavu Agnondas, kde už na vás bude čekat svatební hostina v řeckém stylu v jedné z místních taveren.

Ve stínu olivovníků

Svatba v Řecku už je sama o sobě netradiční, svatba v olivovém háji je ale teprve něco neobvyklého! Olivovníky jsou pro Řecko typické a představují skvělé prostředí pro svatbu v rustikálním stylu. Pokud vás láká jednoduché minimalistické pojetí svatby, dekorace z přírodních materiálů, fotogenické olivové háje a jejich příjemná vůně, obřad na tomto místě pro vás bude to pravé.

Výběr místa pro vaši svatbu na Skopelosu se ale nemusí omezovat jen na tyto tři zmíněné lokality. Říct si své ano můžete i bosí na pláži při západu slunce. Nebo přímo v hlavním městě Skopelos Town s tradičními modrobílými domečky a květy buganvílií.

Svatba trochu jinak? To je svatba v Řecku

Pokud i vy jste se rozhodli pro svatbu trochu jinak a plánujete svou svatbu v Řecku, neváhejte se na nás obrátit. Plníme snoubencům sny už 12. rokem. Řekněte si své ano na dovolené a nechte starosti doma. Tentokrát hrajete hlavní roli v romantickém filmu na Skopelosu vy.

Více info na: svatbatrochujinak.cz

0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x