fbpx

Ubytování Řecko

Ubytování v Řecku Na řeckých ostrovech můžete vybrat ubytování až po příjezdu vašeho trajektu v přístavu. Vždy se to tu hemží místními s cedulkami a transparenty, kteří nabízí své ubytování. Můžete si domluvit i lepší cenu a tento druh nákupu noclehu má oblíbeno hodně turistů. Je to takový řecký styl… prostě až to potřebuji, tak to hledám… pohoda, klídek… :) Na druhou stranu není špatné mít všechno zajištěné předem. Čas na dovolené je většinou drahý a doma máme mnoho volných večerů, kdy můžeme sednout k internetu a vybrat si přesně co potřebujeme. Kouknout do mapy, přečíst si recenze, prohlédnout fotky apartmánu či okolí. Navíc ubytování vždy vybíráme tak, abychom to měli co nejblíže k nejkrásnějším místům ostrova nebo daného místa.

Booking.com – výběr a rezervace ubytování v češtině! (osobně využíváme neustále)

Asi nejznámější portál na světě, na kterém najdete nejvíce ubytovacích kapacit. Výhodou je čeština, přepočet na české koruny, nezávazná rezervace, možnost většinou zdarma změnit či zrušit svoji rezervaci cca do jednoho měsíce před plánovaným příjezdem. Nevýhodou může být vyšší cena. Osobní zkušenost je i opačná. Pokud nakoupíte v předstihu, chytnete někdy výhodnou „smart“ nabídku – tedy nižší cenu, než přímo u majitelů na webových stránkách. Na Bookingu se mi hlavně líbí rychlost, kdy jedním kliknutím mohu rezervaci změnit, aniž bych musel psát e-mail přímo majitelům. Jeden klik a je to změněno.
Ampelos Resort Chora Folegandros
ostrov Folegandros – Ampelos Resort s fantastickým výhledem na Choru!
Pro Booking.com je také jednou velkou nevýhodou, že tam nenajdete všechno. Majitelé ubytování nemají tuto propagaci zrovna nejlevnější a proto Booking někdy míjí velkým obloukem. Častokrát se vyplatí použít samotný Google a najít si něco hezkého jako třeba Ampelos Resort na Folegandrosu!
 

Airbnb.com – relativně nový portál, který se postupně rozrůstá a který je opět v češtině! https://www.airbnb.cz/

Do plusů pro Airbnb hraje fakt, že jsou na něm zatím menší provize a díky tomu zajímavější ceny. Majitelé zde dokonce pronajímají celé své domy nebo jen jejich části. Takže se někdy můžete cítit jako na návštěvě a spát vedle v pokoji pro hosty :)
airbnb
potrál Airbnb.com – pronájem celých domů nebo soukromých pokojů
Další rady na cesty:
řecko autem
0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x