fbpx

Řecké trajekty – vyhledání spojení mezi ostrovy

Piraeus přístav Řecko trajekty

Řecké trajekty nabízí skvělou volnost a individuálnost při návštěvě řeckých ostrovů. Každý ostrov je jiný a tak si na jednom odpočineme na krásných plážích a na druhém se třeba vydáme do hor na pořádnou túru. Cestovat mezi ostrovy můžete nejčastěji velkým trajektem nebo rychlejšími katamarány (high speed lodě). Vše je jen o ceně a délce plavby. Většinou platí přímá úměra, kdy rychlý katamarán je 2x rychlejší a tedy i 2x dražší :) Plánování ubytování a vašich výletů se přímo řídí jízdními řády. „Až pojede loď, tak budu bydlet, cestovat“… Je nesmysl, řešit to obráceně! Je naprosto běžné, že budete muset posunout svůj příjezd / odjezd do vybraného ubytování kvůli jízdnímu řádu. Kontaktujte majitele o změně vašeho příjezdu a stejně tak si předem ověřte, zda do vaší vysněné lokality plují řecké trajekty několikrát v týdnu…

Cestování mezi řeckými ostrovy

malá rada: Nakupte si jízdenky jeden až dva dny před odplutím v turistických stáncích nebo informacích v přístavu. Počasí i jízdní řády se do posledních hodin mohou změnit! Pokud chcete mít jistotu, volte raději velký trajekt, který pluje i za špatných povětrnostních podmínek. Samozřejmě pokud jedete do Řecka svým autem a v hlavní sezoně, pak se vyplatí nákup jízdenek i předem po internetu např. přes FerryScanner.com

Megajet
SeaJet – rychlá loď Megajet

Jízdní řády řeckých trajektů – vyhledávání spojení mezi ostrovy

Nový webový portál FerryScanner konečně přináší vše v jednom! Systém vám vyhledá trajektová spojení většiny řeckých dopravců včetně časů, celkové ceny a možnosti rezervace on-line. Platba kartou a zaslání lístků na e-mail (pokud to vámi zvolený lodní přepravce umožňuje) není v dnešní době už problém.

Vyplňte níže na tomto odkazu: odkud -> kam / termín odjezdu a návratu / počet osob / případně automobil a hned zjistíte, kdy vám to pluje a za kolik :)

vyhledávač řeckých trajektů

Řecké trajekty

Další weby:

Openseas.gr – největší vyhledávač řeckých trajektů mezi jednotlivými ostrovy. Jeho velkou předností je i zpětné vyhledávání. Lze si tak najít, zda mezi ostrovy něco plulo minulou sezonu. Většinou se spoje opakují a člověk pak má nějaké podklady pro plánování příští dovolené. Letenky jsou přeci nejlevnější mnohem dříve než se vydají jízdní řády! 

Update k 6.7.2021 – zpětné hledání funguje max. 1 rok zpátky

 
trajekt Řecko
cestování mezi řeckými ostrovy jedině trajektem :)

Hlavní přístav Piraeus – ubytování

Největší síť lodních spojení s řeckými ostrovy je samozřejmě z Athén z hlavních přístavů v Piraeus nebo Rafina. Do Athén využijte leteckých spojení z Prahy, Vídně, Bratislavy. Více info v sekci letenky.

klikni do mapy, zazoomuj a bookni si nejbližší a nejlepší ubytování přes Řecko nás baví v okolí přístavu :) Rezervací přes nás, podpoříš náš projekt. Děkujeme!

Booking.com

Další rady na cesty:

řecko autem
5 2 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x