Restaurant Porto Angius (Agios Nikitas, ostrov Lefkada) leží ve spodní části uličky vedoucí k městské pláži. Pár stolečků je umístěno přímo na ulici pod vzdušnou terasou. Rodinný podnik Porto Angius najdete snadno podle výrazného vývěsního štítu z plátu olivovníkového kmene.
Posezení na terase je pohodlné a ocenili jsme nekuřácké prostředí restaurantu Porto Angius. Obsluha je příjemná a rychlá. Díky prosklené přepážce do kuchyně jste opticky vtaženi do přípravy vaší objednávky.
Co jsme si dali v Porto Angius
Čekání na objednané dobroty jsme si klasicky zpříjemnili dobrým chlebíkem a Tzatziky. Jen jsme si potvrdili, že každý kuchař v Řecku dělá tzatziky po svém a v každém podniku jsou trochu jné. Samozřejmě i zde byly vynikající!
Musaka – příjemně ochucená (i když já bych přidal nepatrně skořice pro aroma), vrstvy zeleniny, masové směsi a sýrového bešamelu byly ve správném poměru. Sypaná jemně nastrouhanou graviérou.
Souvlaki chirino – vepřový špíz. K němu velká zeleninová obloha, pita chléb i hranolky. Hořčicový a olejovo citronový dip na dochucení.
Cuketové hranolky – lehce osmahnuté cuketové hranolky s koprovým dipem, dochucené jemně strouhanou gravierou. Výborné!
Gyros kotopoulo – klasický gyros merida, dobře ochucený, slušná porce
Návštěvu restaurantu Porto Angius doporučujeme, už kvůli nekuřácké zóně. Určitě si vyberou i vegetariáni. Nabídka menu je bohatá, počínaje plody moře a rybami v široké škále a v neposlední řadě konče klasickou řeckou kuchyní. Víno podávané v karafě je lahodné, mají široký výběr piva.

Asi ve mě, jako v rodilém Moravanovi, koluje po Cyrilovi a Metudovi tolik řecké krve, že mám neustálé nutkání se vracet domů, do Řecka…



