Restaurace Kappari – Athény pomáhá utišovat hlad ve čtvrti Petralona. S výbornými recenzemi rádi souhlasíme.
Název se řecky píše Κάπαρρη, do latinky Kappari.
Adresa: 36 Dorieon (Δωριέων), Petralona, Athény
Příběh podniku
Krásnému starému domku původně hrozila demolice, naštěstí dnes hostí výtečnou restauraci. Celý objekt vyzařuje eleganci spíš toskánského stylu. Petralonská klasika – hezké sezení venku, pro zimu mají i vnitřní prostory, klidná atmosféra, chutné jídlo, bezproblémová obsluha. Výborné místo na večeři, jen kousek od oblíbeného náměstí Merkuri (Merkouri, Μερκούρη) s parčíkem, jednoho z center společenského života v Ano Petralona.
Co jsme si dali?
imam baildi (imam bayildi): vydlabaný a zeleninou plněný lilek, nesetkávám se s tím jídlem často, název turecky znamená imám omdlel
salát se sýrem chalumi a balzamikem
kokkinisto: hovězí pomalu dušené do měkka na rajčatech
pastitsada: dušený kohout s těstovinami, obvykle makaróny
fava: kaše ze žlutého hrachu
Měli imáma, rozpečeného v misce, sypaného parmezánem a měkoučkého, s náplní založenou na cibuli. Salát se sýrem chalumi a balzamikem měl zálivku lehce do kysela, hovězí kokkinisto v keramické misce bylo měkoučké s peřinkou výborného sýra. Místní kohoutí pastitsada s makarony a parmazánem na posyp byla XXL ve všech ohledech a bojovala jsem s její konzumací – makaróny byly vzpurné. Chuťově ovšem šlo o jeden z vrcholů pobytu. Fava je podávána s karamelizovanou cibulkou. Na všem jsme si pochutnali.
Mají výbornou zmrzlinu – možná odsud pochází moje italské reminiscence?
Obsluha restaurace Kappari – Athény
Zaměstnanci jsou milí a ochotní, nemohu nic vytknout. Myslím, že anglicky se domluvíte (já vždycky rovnou začnu řecky, pardon).
Pozitiva
Skvělé jídlo tradičního řeckého typu.
Ceny rozumné.
Příjemná obsluha, angličtina by asi nebyla problém.
Otevírají v poledne a zavírají až v jednu v noci, můžete přijít na oběd i na večeři.
Chodí sem místní, ale průvodci a taxikáři Kappari často doporučují i turistům.
V mém případě je Řecko přímo diagnózou: mám diplom z klasické archeologie a moderní řečtiny. Na Řecku se mi nejvíc líbí jídlo, cikády, letní kina a kreslené vtipy od Arkase. O čím starší kámen zakopnu, tím nadšenější z něj pak jsem. Z místního týmu trávím nejvíc času ve městech, ale nepařím, spíš lezu do muzeí, vyhýbám se hadům a povídám si s místními. Kamarádi mě někdy vezmou plachtit a já se v přístavní hospodě zapovídám s číšníkem o politice :-) Dalším důsledkem mé ukecanosti jsou ty dlouuuhé články…