fbpx
Ktima Karageorgou – Oáza v srdci poloostrova Mani
Print Friendly, PDF & Email

Objevte oázu v historickém městě Areopoli, v samotném srdci poloostrova Mani. V dokonalém souladu s tradiční architekturou, místním kamenem, ručně vyráběným dřevem a luxusním interiérovým designem se mísí v apartmánech Ktima Karageorgou dávná minulost kamenných domů s moderní přítomností. Dřevěné krovy, mezonetové pokoje, romantické záclony, vířivka hned vedle postele s nebesy. Co víc by si mohla každá romantická duše přát? Tak ještě přidáme bazén s výhledem na pohoří Taygetos, pokrmy podle starých receptů od babičky paní majitelky a brány historického města plného krásných uliček hned za domem. V Areopoli stačí jedna jediná noc a tento zážitek vám už nikdo nevezme…

Pohádkové ubytování v Aeropoli

Ktima Karageorgou se skládá ze dvou velkých kamenných budov s věžemi. Všechny prvky vychází z tradiční architektury poloostrova Mani, která se už po dlouhá staletí vyvíjí a stále vzkvétá. Ubytování jsme si zabookovali den předem a úplnou náhodou. Vyskočila mi akční cena v aplikaci na Bookingu. Paní domácí byla z mojí lásky k Řecku a horám „tak unesená“, že po krátkém povídání, jak jsme vyšplhali na horu Grámmos, nám vyměnila původní levnější pokoj za ten úplně nejlepší – apartmá ve věži! Byl jsem z té řecké pohostinnosti úplně hotový a v duchu si slíbil, že o tom jednou napíši článek. Tak ho tu teď máte :)

Mezonetové pokoje s vířivkou

Zvláštní pozornost by měla být věnována na pokojích Ktima Karageorgou speciálním matracím, které budou obklopovat vaše tělo po celou noc, což vám umožní dokonalý spánek. Téměř všechny pokoje byly vybaveny vířivkou u postele, která nabízí jedinečné chvíle relaxace i neskonalou romantiku – třeba při svíčkách. 


Koupání pod olivovníkem

Popíjejte drink u bazénu v Ktima Karageorgou pod hvězdnou oblohou a vychutnávejte si absolutní klid všude kolem vás, v idylickém prostředí plném mistrovských děl matky přírody. To je úžasný zážitek, který osvěží vaše tělo i mysl a naplní vás energií a silou, kterou jste už tak dlouho potřebovali.


Dokonalé snídaně i večeře

„Nevím nic o receptech a opatřeních, jen používám svůj zrak a instinkt pro ingredience“, přicházejí na mysl slova mojí babičky. Její jídla byla jednoduchá, bez jakýchkoli komplikovaných názvů. Místní produkty použila přímo ze sadu rovnou do svých hrnců a pánví.

Poté, co vyhřála pec, začala péct čerstvý chléb a vůně ohromila celé nejbližší okolí. Maso pocházelo z jejích vlastních kuřat, krůty či vepřového masa, několika ovcí a koz. Každé ráno jsme měli vejce, přímo z kurníku. Když babička oslavovala nějakého člena naší rodiny, snažila se naplnit stůl doslova jakýmkoli druhem masa v dosahu. Úžasné recepty, jako je kohout s nudlemi, pečené jehněčí v troubě, pečené brambory s artyčoky, tradiční manijské syglino a samozřejmě sezónní salát ze zahrady a domácí sýr. To vše namočené do vysoce kvalitního extra panenského olivového oleje z jejích vlastních olivovníků. 

Pokaždé, když jdu do kuchyně dneska vařit, vzpomínám na vůni, která se šířila z babiččiny kuchyně všude kolem. Nevím, jestli někdy dosáhnu úrovně takové rafinovanosti, kterou se moje babička chlubila vařením, ale ráda bych, aby hosté Ktima Karageorgou ochutnali tato jednoduchá, ale úžasná jídla se svou jedinečnou chutí, vyrobenou pouze z těch nejlepších ingrediencí pocházející z naší farmy nebo jiných organických sadů v oblasti. 


Úžasné video, které vás na poloostrov Mani skutečně navnadí!


Ktima Karageorgou

Inspirovali jsme Tě k výletu? Klikni do mapy, zazoomuj a bookni si ubytováníKtima Karageorgou přes Řecko nás baví. Rezervací služeb přes náš web, podpoříš náš projekt. Děkujeme!

Booking.com


Uličky Areopoli čekají …

0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x