fbpx
Řecká sobota 2024 na hradě Veveří
Print Friendly, PDF & Email

Řecká sobota 2024 na hradě Veveří se opět nesla na vlnách pohody. Podmanivou hudbu ve stylu rembetiko zahrála skupina Anatoli, tance z oblasti Pontu zatančily ve společném vystoupení skupiny Prométheus a Antigoni. A nejen tuhle ochutnávku řecké kultury jste mohli zažít na vlastní smysly. Přestože tento ročník Řecké soboty z velké části propršel, všichni učinkující i návštěvníci si Řeckou sobotu užili opravdu naplno.
Pojďte s námi zavzpomínat na pohodovou atmosféru na státním hradě Veveří z 25. května na několika videích z vystoupení.

Taneční skupiny Prométheus a Antigoni – společné vystoupení

Taneční skupiny Antigoni z Krnova a Prométheus z Brna zatančili soubor tanců z oblasti Pontu. Jako hudební doprovod jim k perfektnímu tanci zahrála neméně skvělá skupina Greek Madnezzz z Rakouska. Vzhledem k deštivému odpoledni tanečníci netradičně vystoupili v civilu, kroje protentokrát nechali v suchu. O to intenzivněji vynikly rytmické pontské tance – dešti navzdory! Řecká sobota opět potvrdila, že Antigoni i Prométheus tančí ze srdce…


Hudební skupina Anatoli – Řecká sobota 2024

Hudební skupina Anatoli vznikla v roce 2010 a ve svém repertoáru se zaměřuje na tradiční a lidovou hudbu Řecka. Ve své interpretaci se soubor pokouší přiblížit co nejblíže původnímu znění těchto skladeb. Na Řecké sobotě 2024 vystoupili se skladbami ve stylu Rembetiko.


Tance z Kréty – taneční skupina Kurzu řeckých tanců Řecké obce Brno

Amatérský soubor Kurzu řeckých tanců pod hlavičkou Řecké obce Brno vystoupil na Řecké sobotě 2024 na hradě Veveří se čtyřmi tanci z ostrova Kréta:
Εθιανός πηδηχτός – ethianos pidihtos
Μικρο μικρακι – mikro mikraki
Γλυκοmηλίτσα – glykomilítsa
Χανιώτικος συρτός – chaniótikos syrtós
Tanečníky z kurzu spojuje láska k řeckým tancům ze všech koutů Řecka. Přestože převážnou část tohoto amatérského souboru tvoří Moravané, mají již řecký rytmus trvale zakódován v genech. Kurz řeckých tanců je stále otevřený všem zájemcům po celý rok kromě prázdnin.


KVítka z Kaprálky – dětský folklorní soubor z Brna

Na každém ročníku Řecké soboty na hradě Veveří vystoupí nějaký dětský folklorní soubor z Moravy a předvede své umění. Ani letos tomu nebylo jinak – Soubor KVítka zahrál a zaspíval lidové písně z Moravy a Ukrajiny.
K.Vítka je cimbálová muzika žáků Základní umělecké školy Vítězslavy Kaprálové (K. – Kapralová + Vítka – Vítězslava) z Brna.


Taneční soubor Lycea Řekyň v České republice – Řecká sobota 2024

Taneční soubor Lycea Řekyň v České republice předvedl na Řecké sobotě na hradě Veveří soubor tanců z Thrákie. Stejně jako předchozí učinkující využili i tanečníci z Lycea to, že se liják na chvíli změnil v drobný déšť a s plnou chutí zatančili!


Hudební skupina Skupina MONIPOL – Řecká sobota 2024

Skupina MONIPOL je poměrně mladé uskupení hudebníků, kteří se věnují řecké hudbě. Název skupiny je odvozen od počátečních písmen tří aktérů – Janis MOras, Tereza NIku, Jana POLková. A že jim to společně pěkně ladí jsme se mohli přesvědčit na Řecké sobotě 2024.


Dětská taneční skupina souboru Prométheus

Dětská skupina souboru Prométheus z Brna je bez nadsázky líhní mladých talentů řeckého tance. Rok od roku podávají lepší a lepší výkony pod zkušeným vedením lektorky Kathiny. Ostatně – přesvědčete se sami jak jim to pěkně tančí v rytmu řeckých melodií nejen z Pontu!


Kurs řeckých tanců pro návštěvníky Řecké soboty na hradě Veveří

Stalo se milou tradicí, že na Řecké sobotě probíhá během celé akce několikrát rychlokurz řeckých tanců. To aby se diváci osobně vpravili do řeckých rytmů a také aby si mohli večer zatančit při volné zábavě s hudební skupinou Prométheus a neklopýtali.


Podívejte se i na předchozí ročníky Řecké soboty na hradě Veveří

0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x