fbpx
Náramně – příběh řeckých náramků od Evy
Print Friendly, PDF & Email

Všechno to začalo splněným snem. Ano, já vím, splněné sny patří na konec, tady ale, je splněný sen začátkem všeho. Nastavili jsme si s mužem život tak, abychom mohli hodně cestovat a přitom si udržet zázemí v podobě malého domu se zahradou tady v Čechách. Do tohoto okamžiku je to příběh o víře ve vlastní schopnosti, o krocích zpátky a krocích vpřed, o bláznovství, o naději a o důvěře ve Vesmír, který to všechno zařídil ? Náramně

Podmořský svět

Mohli jsme pracovat odkudkoliv, kde byl internet. V Řecku, které jsme si jak jinak zamilovali, jsme strávili hodně času. Konkrétně střídavě na Lefkadě, Kefalonii a Zakynthosu.  Pro mě osobně je Kefalonie číslo jedna a největší srdcovka. Oba s mužem milujeme vodu a jsme ti, co plavou daleko od břehu a zkoušejí tzv. freediving – potápění do hloubek bez přístrojů jenom se zadrženým dechem. Podmořský svět na Kefalonii byl úchvatný a splnil se mi tam sen potkat želvy karety. Připlavaly rovnou tři ? Různé malé plážičky neoznačené na mapě nám zařídily téměř pokaždé úplnou samotu, což na Kefalonii zbožňuji. A protože má tento ostrov hodně vody, sprchu tady najdete i na té nejmenší divoké pláži.

Na koni po pláži

Na Lefkadě jsme poznali hodně úžasných přátel, půjčili si malou loď bez průkazu (ano je to možné a legální) a já mám část tohoto bezpochyby magického ostrova projetou i na koni a to je úplně jiná perspektiva poznávání.

Usměvavá Janet s jejím mužem mě provedli na svých koních místy, které bych zřejmě pěšky, autem či na skútru vůbec nespatřila. A věděli jste, že na Lefkadě můžete jezdit na koni i na pláži, ale musíte po sobě odklízet koňský trus? ? Takže jsme já s Janet jely na koních předem určenou trasu a její manžel v časovém rozestupu jel na speciálně upraveném skútru za námi s pytlem a lopatou a sbíral koňské bobky ?

Mořské želvy

Zakynthos nás zpočátku bavil nejméně, kvůli své komerčnosti a v porovnání s ostatními místy, také díky svému znečištění. Nakonec jsme si tam, ale také našli svoje kouzelná místa – na skalistých méně pohodlných plážích, jejichž nepohodlnost a divokost nám zařídily tu naší milovanou samotu. A samota na pláži zpravidla nechá tušit i krásný svět pod vodou. Takže ani Zakynthos nezklamal a z tohoto ostrova máme víc fotek pod vodou než na souši. Mořské želvy tady ale nečekejte jinde než na letácích, dávno se kvůli hluku a ruchu odstěhovaly jinam (na Kefalonii ?)

Magická setkání

Na našich cestách po Řecku a jiných krajinách jsme poznávali lidi, ze kterých se stali naši drazí přátelé a mají nezpochybnitelné místo v našich srdcích. Máme za sebou desítky magických setkání, společných zážitků a momentů, kdy jsme se museli spolehnout na pomoc místních a ti nám bez váhání podali pomocnou ruku a ještě něco uvařili ? Ta řecká spontánní pohostinnost je úplně odzbrojující.

A jak jsme tak cestovali a přesouvali se, museli jsme si zvyknout i na časté loučení a sbohem dávání s lidmi, kteří se stali našimi blízkými přáteli. Vždy jsem jim toužila kromě kousku svého srdce nechat na památku ještě něco, něco hmotného, něco, co by nesnědli a nevypili, aby to jim a mě připomínalo, co a kde jsme spolu zažili. Něco malého a osobního, co bychom mohli mít i já i oni nablízku. Ano, už asi tušíte, kam tím mířím – tak vznikly náramky – Náramně

A tak vznikly náramky

Náramky splňovaly všechny požadavky – byly malé, takže jsem mohla korálky a navlékací materiály sbalit kamkoliv sebou. Každý náramek byl originál a tvořila jsem ho podle místa a člověka pro kterého byl určený. Používala jsem a používám jedině přírodní kameny a minerály a úplně nejradši je doplňuji semeny stromů a dřevem.

Vyráběla jsem náramky pro své přátele a postupem času jsem začala dostávat úžasnou zpětnou vazbu. Jak je náramky energizují, jak je dobíjí, a jak je příjemné je nosit. Kamarád ze Švýcarska Frédéric dokonce uvěřil, že ho náramek chrání před toxickými vztahy, a tak brzy našel svou lásku Christinu. Holčička April z Anglie uvěřila, že její náramek ji chrání před špatnými sny a přestaly ji strašit noční můry. Řecký pár, pro který jsem vyrobila párový set náramků, si od té doby na každé výročí 1. setkání zadává vyrábět další náramky. Kamarádce Lucii přestalo s náramkem ze semen rudrakshi bušení srdce a zklidnila se jí mysl. Moje kamarádky maminky často využívají sety náramků pro rodiče a děti na to, aby jejich malé lásky ve školce cítili spojení s rodiči a nebylo jim tolik smutno.

Náramek pro vás bude mít takovou hodnotu, jakou mu sami přisoudíte

Těch příjemných pozitivních feedbacků bylo více a více. Kamarádi chtěli postupně další náramky pro sebe, nebo chtěli náramky pro své přátelé a známé, a protože jsou úžasní a pozorní, toužili mě podpořit v mé tvorbě. Náramky začali objednávat a platit za ně.

Každý minerál má jiné vyzařování a specifickou úlohu.

Věřit tomu, ale vůbec nemusíte. Náramek pro vás bude mít takovou hodnotu, jakou mu sami přisoudíte. Můžete si ho vybírat dle vlastností minerálů, nebo čistě dle vašeho vkusu. Vždy si vás najde ten správný v tu správnou dobu, kterou má. Může vám připomínat cestování, místo, zážitek, vlastní sílu.. Díky náramku můžete mít u sebe někoho, i když spolu zrovna nejste. Může to být pro vás symbol čehokoliv.

Náramky na naší svatbě

My s mužem jsme si na naší svatbě vyměnili místo prstenů právě náramky. A takových párů, co propadli kouzlu minerálních náramků, je už hodně.

Nechám to teda na vás, jakou sílu do svého náramku vložíte. Ono úplně stačí, když vám udělá radost a vykouzlí úsměv na rtech ? I to je takový malý zázrak ?

Minerály, semena a dřevo

Minerály, semena a dřevo, ze kterých náramky vyrábím, pečlivě vybírám. Náramky nemají žádný obrandovaný obal. Sice by to vypadalo profesionálně a hezky, ale já nejsem žádný profesionál a hlavně – ten obal, kvůli kterému bych musela zvýšit cenu každého náramku, byste stejně vyhodili a planeta už má odpadu i bez mých náramků dost! Takže pokud toužíte po luxusním obrázkovém balení, kupte si náramky od někoho jiného ? Je nás tvořivců na internetu až dost ? 

Náramky nabízím jedině tady na webu www.reckonasbavi.cz/shop Nemám žádné internetové stránky, ani produktový FB, pokud mi chcete napsat, můžete tak udělat tady a nebo na e-mail naramnecz@gmail.com

Eliášek

Momentálně s mužem pobýváme v Čechách doplněni o nového člena týmu – 4letého Eliáše („původem“ ze Zakynthosu ? ), který je v unschoolingu a věnuje se otužování v ledové vodě, plavání a potápění do velkých hloubek. Sám od sebe, z vlastní iniciativy. Ano, jsou mu teprve 4roky a už teď je motivací pro spoustu dětí i dospělých. Protože když věříte sobě, pak skutečně naplno věříte také dětem. Ta důvěra v sebe sama a děti má magickou sílu, která popírá i světské zákony tak, jak je známe ?

PS: Nic z výše uvedeného není vědecky podložené a jsou to pouze mé osobní zkušenosti a názory se kterými často hluboce nesouhlasím :-D

0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x