fbpx
Myrta obecná – symbol mládí, krásy a manželství
Print Friendly, PDF & Email

Myrta obecná (Myrtus communis L.) je symbolem mládí, krásy a manželství, protože je tato bylina spojena s řeckou bohyní Afroditou, která když se zrodila z pěny a vynořila se z moře nahá, schovala se za keř myrty a jejími větvičkami si zakryla své nahé tělo. Myrtu známe všichni, její větvičkou jsou označení svatebčané. V tomto článku si naše vědomosti trošku rozšíříme. Podíváme se na její léčivé účinky a vyrobíme z myrty úplně jednoduchý léčivý likér …

Plody připomínající borůvky

Myrtu najdeme ji na jihu Evropy na slunečních místech. Myrta je stálezelený keř, proto je považována za symbol mládí a krásy, dorůstající do výšky 3 až 5 metrů. Od května do srpna zdobí pobřeží ostrova Korfu svými zářivými bílými květy a na podzim sbíráme plody připomínající borůvky. Chuťově jsou dost trpké. Na Korfu máme plody barvy tmavě modré, existují 2 druhy a to i bílé.


Éterický olej

Starověké ženy používaly myrtu namísto deodorantu, protože listy, větvě a květy produkují éterický olej. Jemný esenciální olej je netoxický a je vhodný i pro děti při léčbě astma, bronchitidy. V moderní aromaterapii se myrta používá hlavně při respiračních onemocnění. Božská vůně myrty má pozitivní vliv na náš nervový systém, podporuje pozitivní emoce!

Myrta v kosmetice

V kosmetice je myrta vhodná pro mastnou, zralou pleť kde působí jako účinný prostředek proti vráskám, své uplatnění najde i při léčbě akné. Její listy mají stahující a antiseptické účinky, pomáhá při zánětu dásní, bolesti zubů, průjmech, při onemocnění kůže – ekzémech a lupénce.

Myrta v historii

Myrtu používal starořecký lékař Dioskuridis hlavně při léčbě dýchacích cest a močového měchýře, ale také jako protijed při kousnutí štíra a pavouka. Hippokratés používal myrtu k umývání intimních partií ženy. V dřívější době hospodyňky používaly myrtu jako smeták, čímž zároveň dezinfikovaly a provoněly svá obydlí.

Léčivé účinky

Plody myrty jsou výživné, říká se o nich, že nás obdarovávají dlouhověkostí, pomáhají při ztrátě paměti, jsou vhodné pro nemoci s přibývajícím věkem, špatný cholesterol, cukrovce, podporuje trávení, mají stahující a antiseptické účinky, pomáhají při zánětu dásní.

Recept na léčivý likér z myrty

Tento likér je prospěšný při onemocněních souvisejících s přibývajícím věkem, při poruchách paměti, při vysokém cholesterolu, podporuje trávení

Na recept budeme potřebovat:  

  • 1l prázdné lahve nebo sklenice
  • 700 ml vodky
  • 1 šálek plodů myrty
  • 1 šálek cukru

tyto ingredience smícháme a každý den touto směsí protřepeme, po 30 dnech přecedíme a naplníme do čisté sklenice a náš výjimečný myrta likér je hotový. Na zdraví!

Léčivé BIO produkty z myrty

LADY – pro nás co zrajeme jako víno, čerstvě namíchaný silný přírodní revitalizant. Zpomaluje proces stárnutí a vrásky již vytvořené vyhlazuje. Na pleť působí protizánětlivě, regeneračně, pomáhá hojit rány i jizvy, protože obsahuje moje nejoblíbenější bylinky: Myrta a z ní andělská voda, která má astringentní vlastnosti, které pomáhají při péči o mastnou a zralou pleť,v boji proti vráskám, stejně jako při potížích s akné, její vůně provází tento vitamínový krém čímž harmonizuje naše emoce. MĚSÍČEK a ALOE VERA nechybí ani v tomto krému, nejlepší bylinkoví ochránci pro naši pleť.

ANGEL TOUCH – dotek anděla. Pleť je po použití tohoto krému neuvěřitelně jemná, omlazená, sametově hebká díky Myrtě, která je symbolem krásy a mládí, je spojována s bohyní Afrodité. Za použití těch nejlepších olejů z avokáda, meruňky, mrkve, hroznových semínek je tento krém plný vitamínů A a E. Zmírňuje vrásky, podrážděnou a zarudlou pokožku.


KORFU ELIXIR – se 3 bylinkami s velkým M: Měsíček, Myrta a Magnólie největší ochránci našeho největšího orgánu – naší pleti. S touto úžasnou vůní se smyslnými květinovými tóny si získá každého. Tato vůně odstraňuje stres, uvolňuje mysl a zároveň působí jako afrodisiakum. Díky těmto 3 M bylinkám budou Vaší pleti dodány ty nejlepší látky z těchto zázračných bylinek, které rostou na Korfu ve volné přírodě a jsou získávány macerací v oleji a hydroláty – květových vod, které si vyrábím sama. Vhodný pro všechny druhy pleti!

0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x