fbpx
Kallichoron Art Boutique Hotel
Print Friendly, PDF & Email

Rodinný hotel Kallichoron s pohádkovým výhledem na benátský hrad, který dominuje snad každé fotografii Chory z ostrova Astypalea. Nekomerční destinace daleko od lodních tras, kam těžko západní turista zabloudí.

Řecko je země s největší pohostinností v Evropě, která nám oproti panelákovým dovoleným nabízí rodinné apartmány v klidném a krásném prostředí. Hledáme místa, kde chceme nasát klid, pohodu a jedinečné zážitky. Hotel Kallichoron vás překvapí nejen skvělou polohou v samotném srdci Chory, ale i bohatou snídaní z lokálních surovin, které si sami podle vaší chuti předem vyberete! Jejich hlavní předností je starost o místní obyvatele a životní prostředí, čímž se dobrovolně zařadili do celosvětového projektu The Green Key.

Rovněž podporují řeckou neziskovou organizaci Clean Hands, která sbírá zbytkové mýdlo z hotelů a po vhodné úpravě je distribuje k sociálně postiženým lidem. Tady na chvilku zapomeneme na naši konvenční stravu, otevřeme oči a zjistíme, že i v Řecku se dají dělat věci lépe a v souladu s přírodou. Tímto článkem chceme odstartovat sérii doporučení na zcela výjimečná ubytování z našich cest. Z 15-ti ostrovů, které jsme zatím navštívili si větší pozornost zaslouží 3 místa … tím prvním je Kallichoron Art Boutique Hotel.

 

Rezervace 11 měsíců předem – na místě jen my dva :)

Kallichoron AstypaleaJak to všechno začalo? V červenci 2014 jsem procházel nabídku na Booking.com a ubytování v Chora – Astypalea. Chtěli jsme bydlet co nejblíže nejkrásnějším uličkám na Dodekanésách, mít to kousek do 150 let starého kafenia Tou Mougou a vůbec co nejblíže na ranní i noční toulky Kastrem.

Současně jsem pokukoval po ubytování na Kykládách a celkem mě překvapilo, že u mnoha z nabídek psali rok předem – vyprodáno :) U Kallichoronu svítila akce „Smart offer“ , tak jsem neváhal a při pohledu na kouzelné výhledy z terasy na noční Kastro okamžitě rezervoval na červen 2015. Jak se později ukázalo, rezervace nebyla až tak nutná, ale akční nabídka se nám vyplatila.

Plánování dovolené v předstihu, včetně procházení map, je mým velkým koníčkem. Potřeboval jsem nějaké informace a tak jsem se obrátil na Kallichoron, zda mi na některé otázky pomohou odpovědět. Navázal jsem velice pěknou konverzaci s majitelkou Marií, která mi pomáhala hledat informace k bájné jeskyni Negros nebo k některým plážím. Ptala se dokonce svého dědečka, který vzpomínal, jak do jeskyně jako vedoucí místních policistů ve svém mládí lezl… S Marií jsme si prohodili za celý rok desítky e-mailů a když jsme na místo přijeli, uvítali nás skoro jako doma :)

Ubytování v Řecku nemusí být jen o přespání z jednoho dne na druhý. Často narazíte na skvělé lidi, kteří se vám budou snažit pomoci od informací o ostrově, přes tranfer z letiště či přístavu do hotelu až po zajištění fakultativních výletů, pronájem automobilu nebo motorového člunu. Na menších řeckých ostrovech je tohle stále běžné. Maria mi také pomáhala hledat půjčovnu jeepů, která má v nabídce havarijní pojištění. Člověk nikdy neví co se může stát a věřte, že havarijní pojištění na menších ostrovech velice často chybí. Nakonec jsme sehnali jeep s CDW pojistkou a mohli jsme podniknout dobrodružné výpravy na místa, která popisujeme v úvodním článku: Astypalea – na křídlech motýla

 

Řecké snídaně z lokálních produktů

Taky jste dospěli do fáze, kdy si raději skočíte pro něco čerstvého do pekárny, v obchodě koupíte řecký jogurt, nějaké ovoce a uděláte si snídani sami na balkoně než se někde ládovat kontinentální snídaní z běžných apartmánů? Přesně tak jsme dopadli po pár dovolených a po zjištění, že nejlepší kafe je v kafeniu, nejlepší čerstvé pečivo je od pekaře a  úplně nejlepší je pocit, když jdete ranní uličkou bez lidí a cítíte tu vůni, která vás nasměruje do té nejlepší pekárny široko daleko :) Snídaně v hotelu Kallichoron jsem si na Bookingu všimnul, ale úplně jsem ji ignoroval.

Počítal jsem s každodenní návštěvou kafenia Tou Mougou v Choře a předem jsem si našel na mapě pekárnu. Po příjezdu, kdy nám Maria dala na vyplnění dotazník BREAKFAST MENU, jsme pochopili, že tady je všechno jinak a něco na těch označeních ECO, Green Key asi bude… No popravdě jsme se díky slabé angličtině při vyplňování dotazníku moc nechytali a musel mi na mobilu pomáhat kamarád Google Translate :D O tom, že jsou tu snídaně jako od babičky svědčí asi nejvíce naše fotografie a nebo pár názvů dobrůtek, které startovaly naše každé ráno na motýlím ostrově:

Sweet „Trahanas“ porridge, with sun dried figs, greek yogurt, thyme honey and cinnamon (sladká ovesná kaše se sušenými fíky, tymiánovým medem a skořicí)

Sweet „Trahanas“ porridge, with feta cheese crumbles, pepper and extra virgin olive oil (sladká ovesná kaše se sýrem Feta, pepřem a extra panenským olivovým olejem)

Trahanas je tradiční snídaně, kterou stále můžete potkat v malých vesnicích na Dodekanesách.

Local rusk with tomato, olives, Tiraki (local cheese), extra virgin olive oil and thyme (opečená houska s rajčaty, olivami, místním sýrem Tiraki, extra panenským olivovým olejem a tymiánem)

Village omelette with fresh eggs from our hens, bell pepper, tomato, Anthotiro cheese, sausage and extra virgin olive oil (omeleta z čerstvých vajec z domácího chovu, paprikou, rajčaty, sýrem Anthotiro, klobásou a extra panenským olivovým olejem)

Co říci na závěr… bydleli jsme v celém hotelu na začátku června úplně sami a bylo to našich 6 nejkrásnějších nocí v Řecku. Žijeme jen jednou a každý takový zážitek nás nabije k tomu, abychom šetřili a příští rok jeli znovu. Kéž by takových míst, kde chtějí dělat věci jinak a originálně bylo na světě víc…

Ubytování v Choře Astypalea

Booking.com
0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martina Studená Ježková
Martina Studená Ježková
18/09/2015 8:50

Tak tomu říkám nádherné místo pro odpočinek.A co pláže, jaké tam je koupání?A mohu poprosit info o dopravě na tohle úžasné místo?Děkuji Martina

Zdeněk - ADMIN
Odpovědět na  Martina Studená Ježková
18/09/2015 16:57

Martino, díky za zprávu ;) Doprava není komplikovaná, jak se na první pohled zdá… Nejlepší a nejrychlejší spojení z CK/SK je letadlem přes Athény přímo na Astypaleu. Z Athén tam doletíte za 1 hodinu s Olympic Airlines! Trajekt z Pireus pluje až 9 hodin! Naopak rychlejší plavba trajektem je z Kalymnosu z druhé strany. Kalymnos je pro nás celkem dostupný i přes cestovky. Pláže jsou na Astypalea krásné :) První fotky z průvodců mi ukazovaly takové oblázkové smutné plážičky, ale kdo hledá najde i zlaté písčité pláže nebo krásné oblázkové… Z Chory se pořádají lodní výlety na ostrůvky Koutsomytis a Kounoupi s úžasnými plážemi. My jsme si hledali svoje vlastní krásky hezky po svých :) Přečtěte si uvodní článek o ostrově (je tam mnoho fotek): https://www.reckonasbavi.cz/astypalea-na-kridlech-motyla/

2
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x