fbpx

Češi a Slováci v Řecku – Řekové v Česku a na Slovensku

Češi v Řecku, Slováci v Řecku, Řekové v Československu,

Na této stránce najdete přehlednou mapu: ubytování, taveren a dalších služeb: Češi v Řecku, Slováci v Řecku a Řekové v Česku a na Slovensku. Jedinou společnou podmínkou pro všechny nabízené služby je čeština nebo slovenština. To abychom si rozuměli a lehce se spolu domluvili :)

Eli má tavernu, Andrea nabízí ubytování, Eva vyrábí olivový olej

  1. Mapa Čechů a Slováků v Řecku
  2. Mapa Řeků v Česku a na Slovensku

Podpořme společně naši práci. Andrea nabízí apartmány na Evii, Eli má zase tavernu pod platany v horách, Eva vyrábí vlastní olivový olej na Korfu a druhá Eva vyrábí mastičky. Jiří má loď a dělá plavby po Kykladách. Filip zase otevřel řeckou tavernu u nás v Brně. Láďa TYDRA pro nás píše řecké recepty a Zdenda pro nás popisuje krásná místa na Řecko nás baví. Všichni navzájem jsme taková jedna velká řecká rodina. Pokud k nám taky patříš, napiš nám e-mail na info@reckonasbavi.cz a my Tě rádi přidáme na společnou mapu, která může být inspirací pro všechny, kteří jezdí do Řecka nejen autem.


Evoilino apartmán v olivovém háji na ostrově Korfu

Evoilino apartmán v olivovém háji na ostrově Korfu leží pouhých 1 800 m od letoviska Acharavi, mezi mořem a horou Pantokrator. V severní části ostrova Korfu, ve vesničce Agios Panteleimonas – osada Priftatika – je umístěn domek s apartmánem v udržované zahradě.


Češi v Řecku a Slováci v Řecku společně na Řecko nás baví! :)

Mapa – Češi a Slováci v Řecku

Mapu služeb budeme postupně doplňovat :) Pokud provozujete služby v Řecku, kontaktujte nás prosím mailem na info@reckonasbavi.cz

Mapa – Řekové v Česku a na Slovensku

Když nejsme zrovna na dovolené v Řecku, můžeme naše řecké kamarády navštívit i u nás za humny. Druhá mapa popisuje všechny Řeky v Česku a Řeky na Slovensku, kteří vás zvou do svých taveren, kaváren, cukráren, e-shopů s potravinami i jiných obchůdků a služeb. Pokud k nám taky patříš, napiš nám e-mail na info@reckonasbavi.cz a my Tě rádi přidáme na společnou mapu, která může být inspirací pro všechny, kteří chtějí cítit Chutě a krásy Řecka po celý rok u nás doma. Řekové v Česku a Řekové na Slovensku.

Mapu služeb budeme postupně doplňovat :) Pokud provozujete řecké služby v Česku nebo na Slovensku, kontaktujte nás prosím mailem na info@reckonasbavi.cz


Jak historicky vzniklo propojení Češi v Řecku a Řekové v Čechách a na Moravě? Příběhem řeckých dětí

V letech 1948 – 1949 přijelo vlaky do Mikulova na 12000 řeckých dětí a dospělých, kteří utíkali před občanskou válkou. Tehdy si mysleli, že se jedná o přechodný pobyt a že se brzy vrátí. Záhy se ale jejich dočasné útočiště proměnilo v nový domov. Z Mikulova pak putovaly do dětských domovů a sanatorií po celé zemi.

Děti u nás vyrostly a naučily se česky. Jako dospělí uzavírali s námi Čechoslováky manželství a narodili se jim pak potomci řeckých dětí. Jednoho dne se mnozí z nich vrátili zpátky do své rodné vlasti – do Řecka a od té doby všechny naše krajiny Řecko spojuje!

Češi v Řecku

Slováci v Řecku

Řekové v Česku a na Slovensku