fbpx
Akoli beach Korfu – pěší výlet z Avlaki beach
Print Friendly, PDF & Email

Pěší výlet z Avlaki beach k Akoli beach a zpět si může dopřát každý trochu aktivní plážový povaleč na Korfu. A nezáleží, jestli jste ubytováni v blízkém středisku Kassiopi. Krásy těchto pláží stojí za výlet autem na sever Kerkyry.

Výchozí bod vašeho dnešního výletu, pláž Avlaki, leží východně od letoviska Kassiopi. Nabídne vám svou oblázkovou náruč v délce 200 metrů a je téměř celá bez lehátkového servisu.
Zaparkovat můžete na štěrkové cestě ve východní části zálivu, nebo podél asfaltové silnice kopírující záliv. A jelikož je náš dnešní pěší výlet k Akoli beach okružní, vrátíte se k autu z druhé strany.

Na okružní cestě můžete postupně navštívit oblázkové pláže Avlaki East, Arias, Akoli a Vromolimni. U pláží Akoli a Vromolimni leží přírodní jezera – mokřady. Trasa není nijak náročná, jen je dobré si na cestu vzít pevnou obuv, v žabkách riskujete vymknutí kotníku. A také si nezapomeňte vzít dostatek tekutin a nějaké to občerstvení.

Okružní trasa z Avlaki beach k Akoli beach a zpět

Stezka k Akoli beach začíná na východním konci Avlaki beach – když se postavíte na pláži tváří k moři, tak po pravé ruce. Stezka je dobře viditelná a značená. Zpočátku vede hájem vzrostlých keřů. Cesta je příjemná, díky stínu a vlhku je tu příjemné klima. Po pár desítkách metrů téměř po rovince se dostanete na nádherně přírodní pláž Avlaki East beach.

Stezka dále pokračuje mezi keři. Tady se připravte na poměrně husté zasíťování trasy místními pavoučky. Ale nebojte – pavouci, otrávení neustálým ničením svých lapačů, budují své nádherné sítě v dostatečně bezpečné výšce. Pro pavouky bezpečné…Cestou si také můžete na značené odbočce odskočit k další přírodní pláži Arias.

Po pár stech metrech nepatrného převýšení a konečném sestupu po vodou vymletých kamenech vás stezka vyplivne v cíli dnešního výšlapu – na pláži Akoli

Součástí Akoli beach je i mokřad, který je mimo jiné i domovem volavek.

Ponechte děcka i svoji znavenou polovičku vlnám Akoli beach a vydejte se stezkou dále mezi keři. Pár minut pod pavoučími sítěmi a ocitnete se na pláži Vromolimni. I zde je díky prosakující mořské vodě mokřad plný života…

Tímto máme první část cesty k Akoli beach za sebou (trasu z Avlaki si můžete stáhnout do mobilu). Můžete klidně pokračovat stezkou dále a navštívit další krásné pláže severního pobřeží. Ale jistě bude příjemnější strávit zbytek odpoledne právě na pláži Akoli beach.
Cestou zpět odbočíme na lesní křižovatce doleva a vrátíme se k Avlaki z druhé strany po silnici. Aspoň se tak vyhnete většině pavoučích sítí (trasa z Akoli do mobilu)

Celková délka trasy – 3,4 km
Maximální převýšení – 126 m
Obtížnost – velmi snadná
Povrch trasy – přírodní, lesní pěšina, kameny, oblázky, vhodná uzavřená obuv. Nad pěšinami je zvýšený výskyt pavoučích sítí! I se stálými obyvateli… Arachnofobičky si užijí…
Vhodná pro rodiny s dětmi, plavky sebou, strávíte na plážích nádherný celý den
Pláže jsou bez servisu, občerstvení na celý den sebou
Parkování – cesta u pláže Akoli (východně od letoviska Kassiopi)

Mapa k výletu

0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x