fbpx
Voidokilia beach – nejkrásnější pláž Peloponésu
Print Friendly, PDF & Email

Voidokilia beach (Βοϊδοκοιλιά) je nejkrásnější pláž Peloponésu (Peloponnese), v západním kraji Messinia (Messenia), a jednou z nejkrásnějších pláží v celém Řecku i ve Středozemním moři!  Svým tvarem připomíná obří medúzu, která jako kdyby vyplavala z hlubin Jónského moře rovnou na písečnou pláž. V mělké zátoce Voidokilia bay jsme strávili necelých 24 hodin, odpolední koupání jsme si zpestřili výšlapem k jeskyni Nestor cave a ke zřícenině hradu Paliokastro, odkud se nám naskytl překrásný výhled na celou lagunu (Gialova lagoon). Pláž Voidokilia jsme měli odtud jako na dlani. V písečných dunách jsme si při západu slunce rozdělali moskytiéru, za svitu luny počítali hvězdy nad hlavou a ráno nás probouzely první paprsky vycházejícího slunce. Díky tomu jsme si mohli dopřát koupání zcela bez lidí. S příchodem turistů jsme pláž opustili, plně nabiti dojmů, že jsme si tohle jinak velmi atraktivní místo vychutnali opravdu na maximum… 

Παραλία Βοϊδοκοιλιάς

mapa laguny zdroj: voidokilia.com

Písečnou zátoku, která v překladu znamená „kravské břicho“ :) poprvé zmiňuje Homérův opos Odysseia. V dnešní době se archeologové domnívají, že zátoku používal ve starověku král Nestor jako jeden z přístavů pro své lodě. Pláž Voidokilia najdeme 12 km SZ od města Pylos (Πύλος), kde se mimo jiné nachází i známý Nestorův palác. Z města Kalamata (letiště) vám cesta autem zabere 1 hodinu a něco kolem 2 hodin trvá cesta a pláž z letoviska Stoupa nebo z turistických oblastí Skafidia a Kyllini. Podle mě stojí pláž za návštěvu odkudkoliv! Pokud se vám to bude zdát přesto daleko, tak věřte, že my jsme sem dojeli vlastním autem až z Brna (1959 km) :)

Pláž Voidokilia se skrývá za písečnými dunami. Nabídne vám opravdu prvotřídní jemný písek a mělkou vodu, která s příchodem léta bude krásně prohřátá. Na jižní straně se nad pláží tyčí zřícenina starobylého hradu Paliokastro, kam vás zavede vyšlapaná cestička v trávě. Cesta v odpoledním slunci a v plavkách byla docela výživná… Stálo to i za těch pár škrábanců na těle od keříků a větviček, kolem kterých se místy musíte prodrat :) Nejdřív se před vámi zjeví mýtická Nestorova jeskyně (Nestor’s cave) plná stalaktitů. Na tomto místě se údajně schovával královský dobytek. Podle mýtu, právě tady Hermes ukryl 50 ukradených krav od Apolla. Od jeskyně budete stoupat cestičkou prudce vzhůru až se vydrápete na hradby, odkud se můžete kochat všemi směry. Když si sebou vezmete dalekohled, tak možná v mokřadech (Gialova lagoon) spatříte vzácné druhy ptáků. Celá oblast totiž spadá do ekologicky významné lokality Natura 2000.

Booking.com

 

Video z dronu

 

Ubytování u Voidokilia beach

Inspirovali jsme Tě k výletu? Klikni do mapy, zazoomuj a bookni si nejbližší a nejlepší ubytování přes Řecko nás baví. Rezervací služeb přes náš web, podpoříš náš projekt. Děkujeme!

Booking.com
5 1 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x