fbpx
Vodopády Polylimnio – kousek ráje v Messénii
Print Friendly, PDF & Email

Vodopády Polylimnio ( Polilimnio waterfalls ) přímo vybízejí k relaxaci uprostřed svěží zeleně v Messénii na poloostrově Peloponés. Na 15 tyrkysových jezírek tu tvoří tryskající kaskádu v úzké soutěsce. Odskočte si z dlouhých pláží do zeleného ráje olivových hájů a vinic. Koupejte se pod vodopády za dohledu sladkovodních krabů, vážek a motýlů. Vydejte se pěšky stezkou, kterou teprve nedávno vybudovala parta místních nadšenců. Nechybí tu lávky, stupačky, žebříky ani lana. Prostě dobrodružství, které tentokrát zvládne každý!


Polilimnio waterfalls

Vodopády Polylimnio jsou právem označovány za jedno z nejkrásnějších míst prvního prstu Peloponésu (kraj Messinia) a nabízí nádherný zážitek pro všechny, kteří si chtějí na jeden den odskočit z pláže někam do přírody. Jezírka Polilimnio najdeme v soutěsce za obcí Charavgi (Χαραυγή), 24km západně od letiště v Kalamata (Καλαμάτα) a 22km východně od města Pylos (Πύλος). Cesta autem nám zabere cca půl hodiny z obou směrů.

Auto necháváme na parkovišti asi 700 metrů pod obcí Charavgi, odkud pokračujeme pěšky dolů do rokle. U parkoviště nedávno vyrostla nová dřevěná kavárna s terasou ΚΑΔΗ CAFE, kde si můžete dát v letních měsících osvěžující frappíčko :) Nezapomeňte si vzít sebou z kufru plavky a budou se vám hodit i boty s dobrou podrážkou!

Po 300 metrech chůze míjíme dřevěný altán a pokračujeme kolem pramene na dno soutěsky. Směrem vlevo (dolů po proudu) lze dojít k malým jezírkům Panagos a Stathula. Druhé jezírko bylo pojmenováno podle dívky, která se v něm utopila se dvěma dětmi, aby se s nimi nedostala do rukou tureckých vojáků :(

Jezírko Kadoula s 20 metrovým vodopádem

To nejkrásnější nás čeká směrem vpravo (proti proudu potoka). Plavky oblékám u jezírka Kadoula s 20 metrovým vodopádem! Jezírko má tvar srdce a koupání v něm je na vlastní nebezpečí. Na tuhle skutečnost upozorňuje informační cedule. Asi i proto, že hned vedle vodopádu je zavěšené lano, kterým lze vyšplhat kousek vzhůru na skalní stěnu, odkud pak největší nadšenci skáčou dolů (mrkněte na překrásné video na konci článku). Jsem dneska pěkný měkkýš, skáču šipku jenom z kraje a pak pokračujeme stezkou nahoru nad vodopád.


Jezírko Kadi

Příkrou lesní stezkou vystoupáme za pár minut k dalšímu jezírku Kadi. Máme velké štěstí, zatím u něj nikdo není, tak se hrnu po pár fotkách okamžitě do vody a plavu pod vodopád. Polední sluníčko naštěstí dost pálí, tak nevnímám, jak moc je ta voda studená :D Peťule se zatím kochá, pozoruje vážky, které kolem ní krouží a nahání s foťákem ještěrku, která se opaluje na kameni hned vedle nás.

Kolem vodopádu pak stezka pokračuje dál! Nejdřív přejdeme po dřevěné lávce, kde se můžeme rukama přidržovat madel ve skále. Pak si trošku namočíme boty, když musíme vyjít malý vodopád, nad kterým vystoupáme po schodišťovém žebříku do lesa. Odtud pokračuje cesta mezi hustou vegetací až k jezírku Mavrolimna. Odtud se můžeme vrátit stejnou cestou přes jezírka zpátky (naše volba) nebo vystoupat do vesnice Charavgi a dokončit tak okruh. Pro dobrou orientaci vám pomůže GPSka v mobilu s aplikací Mapy.CZ ;)


Ubytování v okolí Polylimnio

Inspirovali jsme Tě k výletu? Klikni do mapy, zazoomuj a bookni si nejbližší a nejlepší ubytování přes Řecko nás baví. Rezervací služeb přes náš web, podpoříš náš projekt.

Booking.com


Pusť si úžasné video o Polilimnio


Souhrn dnešního výletu

celková délka treku: cca 2,5 km (tam a zpět)
výchozí bod: parkoviště pod obcí Charavgi (na konci šotolinové cesty)
cílový bod: jezírka Polilimnio
celkový čas: cca 1 hodina 15 minut
náročnost: lehká
období naší reportáže: červen 2017
trasa na Mapy.cz
doporučená výbava: plavky, trekové boty, lékárnička, voda

5 1 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x