fbpx
Seychelles beach – Ikaria
Print Friendly, PDF & Email

Seychelles beach na ostrově Ikaria patří k největším klenotům Egejských ostrovů. Gigantické žulové balvany nad akvamarínovou hladinou připomínají exotické pláže v Indickém oceánu. Pozor, toto nejsou Seychely, ale řecké ostrovy…

Jižní Ikaria – Magganitis

Pláž Seychelles najdeme na jihu ostrova nedaleko vesnice Magganitis, 16km jižně od přístavu Evdilos a 25km západně od přístavu v Aghios Kirykos. Magganitis bylo až do 90. let odříznuté od zbytku ostrova. Vše se změnilo až při stavbě tunelu Toula a položením nové asfaltové silnice. Jeho stavba a následný provoz doprovázely velké sesuvy půdy, čímž vznikla jedna z nejkrásnějších pláží široko daleko a nedaleké Magganitis se stává terčem první turistiky. V obci najdeme několik taveren, kafenia, ubytování i malý přístav s loďkami, odkud v hlavní sezoně pluje lodní taxi k pláži Seychelles. Touto pláží to zdaleka nekončí. Celé jihozápadní pobřeží lemují obří žulové bloky a několik dalších krásných pláží, kam zabloudí jen pár turistů. Nenechme se zmást krátkými vzdálenostmi! 1km na Ikarii se rovná několika kilometrům na jiných ostrovech. Nad jižním pobřežím se tyčí 1000 metrů vysoký skalní hřeben s brutálním převýšením, který cestou ze severu či východu musíme překonat. V Magganitis jsem v jeepu zažil zatím nejdrsnější sjezd úzkou uličkou v Řecku. Mezi domky cestou k přístavu jsem se modlil, abych nemusel zastavit a nedejbože v tom krpálu couvat, abychom se vyhli nějakému protijedoucímu autu :) Zdenda tady v tom stresu úplně přehlédnul neoznačenou odbočku na západ směrem k Trapalou a Karkinargi, kde leží další nádherné pláže, ale člověk už musí jet po šotolině vyřezené do skalního útesu. Na některých mapách je cesta dokonce i přerušená, takže si necháváme tohle dobrodružství na příště.

Rosviť světla, už tam budem!

Vraťme se k hlavnímu cíli, k pláži Seychelles … Tisíc metrů vysoký hřeben Ikarie překonáváme po nové silnici, vystavěné z dotací EU a v širokých serpentinách klesáme k jedinému tunelu na ostrově. Je to obyčejná vyražená díra ve skále, kde je tma jak v pytli, což vás zaručeně donutí zapnout světla :) Jakmile vyjedete z tunelu, tak vás praští do očí silné polední slunce a po pár dalších vteřinách zastavujete svůj vůz na parkovišti nad pláží Seychelles. Zde si dovolím důležitou poznámku: Nezapomeňte si ta zapnutá světla z tunelu vypnout! Nebyli by jste první ani poslední, kterým po návratu z pláže nepůjde nastartovat vůz, páč jim zapnutá světla vybila baterku! :) Nám se tohle stalo naneštěstí jinde a paní z půjčovny se smála, že je to běžná věc, hlavně na parkovišti nad Seychelles beach.

Parkoviště je samozřejmě zdarma. Je to jen větší plácek, který se asi dříve využíval při stavbě tunelu. Překračujeme silnici a klesáme kamenným korytem dolů k moři. Procházka k pláži zabere nějakých 7 minut, mapa udává vzdálenost 400 metrů. Boty s pevnou podrážkou jsou určitě výhodou!

 

Seychelles beach

Když budete mít štěstí na počasí, tak vás již první pohled srazí k zemi. Slunce nám prosvětluje úžasné barvy akvamarínového moře, plácáme sebou na žulový balvan a kocháme se tou nádherou. Seychelles beach je relativně malá oblázková pláž s několika mořskými jeskyněmi v okolí. Určitě si sebou vemte šnorchl a pokud si tady chcete dopřát trošku romantiky, vyhněte se hlavní sezoně, zejména srpnu…

 

Video procházka z dílny AtlasVisual…

 

Ubytování v okolí Seychelles beach

Inspirovali jsme Tě k výletu? Klikni do mapy, zazoomuj a bookni si nejbližší a nejlepší ubytování přes Řecko nás baví. Rezervací služeb přes náš web, podpoříš náš projekt. Děkujeme!

Booking.com
0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x