fbpx
Pavla Smetanová Korfu – informace, ubytování a super dovolená
Print Friendly, PDF & Email

Pavla Smetanová Korfu – to je velmi vyhledávané spojení. Individuální dovolená na ostrově Korfu nemusí být totiž složitá. Při hledání ubytování, letenek a dobrých autopůjčoven, nám může pomoci naše kamarádka a známá spisovatelka Pavla Smetanová, která na Korfu žije již mnoho let. V tomto článku nám odpoví na nejčastější dotazy, které ke Korfu máme (třeba k počasí, bydlení atd.) a nasměruje nás, jak takovou dovolenou bez cestovky realizovat. Ale také, na co se neptat pořád dokola :)

Nejčastější dotazy, které dostávám

Počasí Korfu

– jaké bude počasí tehdy a tehdy? – dá se najít třeba zde: www.meteo.gr

Korfu výlety

co byste doporučila, abychom na Korfu navštívili? – kupte si mého průvodce, tam to všechno je, proto jsem ho napsala: k dostání v odkazu nebo v každém kvalitním knihkupectví :)

Korfu s Pavlou Smetanovou

Nebo pročtěte články o Korfu na Řecko nás baví:

Korfu – řecký ostrov Kerkyra v Jónském moři (hlavní článek)

Další tipy na výlety na ostrově Korfu

Korfu - řecký ostrov Kerkyra v Jónském moři

Korfu a dovolená s dětmi

poradila byste nám nějakou oblast vhodnou pro děti? Kde se ubytovat? – samozřejmě, pokud chcete jet na vlastní pěst, pak se mrkněte na mé stránky www.korfu-servis.cz a napište mi, co se Vám líbí, já vám ráda poradím.

Teplota moře Korfu

jaká je teplota moře? opět skvělý odkaz – Corfu Water Temperature | Greece (seatemperature.org)

Někdy píšete: Pomoc, na Korfu je studené moře!

Přátelé, klid!!!

Na Korfu není NIKDY studené moře!! :)

Fouká vítr?

Jen teď zrovna fouká tzv. třídenní Maestro, což je severozápadní vítr, který to teplé moře trošku rozfouká. Ten fučí párkrát za léto, kdy teploty dosáhnou neúnosných výšek.

Proč se máte radovat?

– protože to nebude trvat (zpravidla tomu tak je) více, než 3 dny.
– protože se krásně ochladí vzduch a dá se ve dne dýchat a v noci spát.
– rozežene komáry.
– vyčistí se atmosféra a dají se pořídit ty nádherné fotky jako z katalogů, protože tam není ten věčný letní opar, kdy není nic moc vidět.
– v autě se neuvaříte a můžete si konečně udělat dlouhatánskou procházku okolo moře, aniž byste skončili v nemocnici.

Achillion Korfu -letní zámeček rakouské císařovny Alžběty
Achillion Korfu – letní zámeček rakouské císařovny Alžběty

Na co si dát pozor?

–  Na prádlo na balkoně, protože když ho tam necháte, najdete ho v lepším případě u sousedů, v horším si pro něj sjedete do Albánie :)

bez legrace na velké vlny. Mnoho hravých vlnochtivých turistů takhle každoročně přijde o život. Nechoďte do moře dál než po pás, nikdy ne sami a nespouštějte z dohledu děti ani na vteřinu!

A pokud vám moře pořád přijde ledové, tak se konečně začněte otužovat! Je to zdravé a kdy jindy začít, než teď? Přece nebudete zkoušet podzimní Vltavu! Tak přestaňte fňukat a užívejte každého momentu!

Teplota moře Korfu aktuálně

Korfu a nemovitosti

Chtěli bychom si koupit v Řecku nemovitost, mohla byste nám něco na Korfu doporučit? a jak je to tam s daněmi? – Zkuste se zamyslet nad tím, proč byste chtěli vlastnit nemovitost právě v Řecku. Ale kdyby chtěl někdo koupit totální ruinu s pozemkem, kterou má zdědit můj manžel, ale nemá na zaplacení daně, pak se hlaste, pokud máte cca 800 000 eur a můžeme se domluvit. :) Pokud to myslíte opravdu vážně, použijte webový portál spiti24.gr

Korfu a levnější doprava z letiště

je možné sehnat levnější dopravu z letiště? nechce se nám čekat věčnost na autobus – všeobecně soukromá doprava na Korfu je dost drahá, musíte počítat cca 2 eura za km, když je to blíže, tak je to i víc peněz za km.

Autopůjčovna Korfu

nevíte o nějaké autopůjčovně, která má levná auta a je spolehlivá? – levné půjčovny už neexistují a pokud ano, pak o nich nevím. Auta strašně zdražila, je jich méně, než je potřeba (ale zase tolik, že v létě je tu pak auty strašně narváno) a spolehlivé a férové autopůjčovny mají prostě své dané ceny.

Korfu lékař

Co když budeme potřebovat lékaře? – pokud máte cestovní pojištění, tak vám pošlu svého milého muže doktora, který vás ošetří, přiveze vám léky a vás to nebude nic stát. Kontakt zde.

Korfu a medúzy

Jsou na Korfu medúzy? – někdy ano. Kvůli tomu jsem loni založila stránku na FB: Jellyfish info Corfu | Facebook

Jinak novinky, tipy a různé zajímavosti můžete sledovat na FB Korfu s Pavlou Smetanovou

Korfu - Porto Timoni beach
Korfu – Porto Timoni beach

Pavla Smetanová Korfu – Prosba na všechny, co se ptají 🙏

Milí zcestovalí či cestami nepolíbení přátelé,

Rozmohl se nám tady takový nešvar :D… vlastně je jich docela dost, tak jsem se rozhodla, že je sepíšu, protože některé informace prostě nejsou jasné, a je zřejmé, že v těch nešvarech většinou není žádný zlý úmysl. (I když… někdy je v tom přinejmenším trocha škodolibosti..)

Tak jsem si je teď několik dní zapisovala, abych je mohla shrnout.

  • Když dávám na FB nabídnu ubytování, kde jsou napsané zbylé termíny na sezonu, je naprosto nesmyslné se ptát, zda by nebyl volný termín jiný, který tam není uveden. (Odpověď zní: nebyl)

     

  • Když je napsáno, že fotky, informace a ceny jsou v odkazu, pak je třeba příspěvek dočíst do konce a odkaz rozkliknout (trvá to asi milisekundu) a nepsat hned do komentářů například toto: Jaká je cena? Máte nějaké fotky? Pošlete mi více info do sz. (Tím se sami vyfiltrujete do nechtěných klientů)

 

  • Když dávám upozornění na volné ubytování pro rodinu, píšete, že chcete něco pro dvojici, když dávám ubytování pro dva, píšete, že byste to brali, ale kdyby to bylo pro čtyři osoby nebo pro jednu osobu – k té se ještě dostaneme. Já mám v nabídce úplně všechno, ale ten konkrétní inzerát je vždy pro konkrétní počet lidí, a pokud jedete v jiné sestavě, pak je dobré prostě napsat email na pavla@otenet.gr a specifikovat své požadavky přesně. A já se vám pokusím něco vhodného najít.

 

  • Jedna osoba neplatí za žádné další lůžko! My tady lůžka neprodáváme, ale vlastně je to podobné jako bytová jednotka. Prostě v bytě může být člověk sám nebo se podělit o náklady s někým. Stejně, jako když jedete taxíkem, je cena stejná, ať jedete sami nebo ve čtyřech. Takže pokud někdo chce jet sám/sama, doporučuji si vybrat takové ubytování, které je levné a tím pádem to pak tolik nebolí. Například mám takové za 34 eur na noc, takže  když jede člověk sám, dá se to přežít a má víc místa a koupelnu pro sebe 😊

 

  • Když vidíte inzerát s nabídkou, o kterou nemáte zájem, je nejen zbytečné, ale často fakt nevhodné, přidávat komentáře typu: „to teda moc levné není…“ nebo: „my jsme letěli v únoru na Maltu a platili jsme 36kč za letenku, proto je vaše letenka za 3900kč v hlavní sezoně z Prahy na Korfu a zpět včetně zavazadel moc drahá…“ nebo: „my loni byli na last minute v Egyptě a za all inclusive jsme platili 7000kč na osobu…“ Vězte, že je to podobně neslušné, jako jít třeba do obchodu obuvi a začít vykládat prodavačce, že boty Adidas jsou předražené, protože jste si loni v Lidlu koupili tenisky za dvě stovky. Ji je, stejně jako mně, tato informace zcela  jedno, a z vás to dělá zcela zbytečně, slušně řečeno, rejpaly. :D

 

  • Opravdu nikdo netvrdí, že cestování na vlastní pěst je levnější než s cestovkou. Záleží to především na letence, která na tom celém bývá tou nejdražší záležitostí. Takže když si seženete letenky za hubičku, což cestovky takto hromadně dělat nemohou, vyjde vás to asi levněji. Ale někdy zase mají cestovky takovou nabídku, které my, co zajišťujeme ubytování v soukromí, nemůžeme sahat ani po kotníky. Občas je dobré se podívat, kolik stojí ubytování v rekreačních oblastech v ČR, protože když mi někdo napíše, že 20 eur na noc a osobu je moc drahé, pak zřejmě žije ještě v dobách ROH.

 

  • A prosím, nepomlouvejte pořád ty cestovky, jak si na vás chtějí namastit kapsu. Je jasné, že cestovka není charitativní organizace, která vozí uprchlíky utíkající před válkou někam zdarma. Je to prostě firma jako každá jiná, která se snaží vydělat, ale za své peníze poskytnout svým klientům adekvátní služby. Jsou samozřejmě dobré a špatné cestovky, ale je zbytečné je plošně odsuzovat, protože většině z nich jde o dobrou pověst, tak se snaží. Ale někdy se holt něco nepovede. To samé platí i pro mne.

 

  • Prostě individuální cestování a cestování hromadné (tedy s cestovkou) jsou dvě naprosto odlišné věci. A někomu sedí to první a někomu to druhé. My máme rádi všechny, a já osobně, když někomu nemohu pomoci a vidím, že jeho touhy směřují spíše ke službám cestovky, pošlu ho za svojí dobrou kamarádkou Editou Cermanovou editea@email.cz a ta většinou opravdu nezklame.

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv 😊

Mějte se krásně a cestujte! Pavla alias Ostrovanka