fbpx
Avragonio – kousek Ráje v Megalo Papigo
Print Friendly, PDF & Email

Apartmány Avragonio ve vesnici Megalo Papigo v Zagori představují jedno z nejromantičtějších horských ubytování, kde jsem kdy bydlel. Tradiční styl spojený s moderním komfortem, obehnaný nekonečnou zelení a horami. Rozkvetlý na jaře, zelený v létě, barevný na podzim a pohádkový v zimě! Tomu všemu dominuje kamenem obložený bazén s přímým výhledem na skalní masiv hory Astraka! Ochutnejte malý kousek Ráje v samém srdci Záhoří. Zde uvidíte, jak šikovné jsou řecké ruce i jak drahý je náš život. Petros nedávno přišel při tragické nehodě o svou milovanou dceru, pro kterou to celé postavil :(

Tradiční domy z roku 1760

Avragonio poukazuje na jednu z nejúspěšnější obnov tradičních domů ve vesnici Megalo Papigo. Tradiční styl vychází z původního domu místního lékaře, který se datuje k roku 1760. O 243 let později, přesně 27. dubna 2003, započal Petros renovační práce na prvních šesti domech. Ekologie zde byla velmi důležitým faktorem, stejně jako úcta k přírodnímu prostředí a kulturnímu dědictví. Na stavbu byly použity kameny z rozpadlých budov z minulého století. Dřevo, okna a dveře byly rovněž restaurovány ze zbytků. Ve stejném období pak byly zahájeny rekonstrukční práce na rozšíření komplexu o 19 nezávislých apartmánů o celkové rozloze 3000m2.

Petros si na svoji stavbu přivzal lidi specializující se na tradiční řemeslné umění. Známého francouzského architekta Pierra Demarchyho a Eleanu Ekonomidi, specialistku na interiérovou architekturu. V dubnu 2004 byly staré budovy a hromady suti proměněny v umělecké dílo! Na akci Sympozium architektury pro tradiční horská obydlí, které se konalo ve francouzském Courchevelu, byl komplex Avragonio připomínán jako jedno z nejlepších ubytování v Evropě. Toto ocenění bylo důležitým úspěchem pro řecký cestovní ruch a započalo novou éru pro další úspěšné projekty v tomto horském kraji Zagori.

Bazén s výhledem na Astraku

Navštivte Avragonio ideálně mimo sezonu, a když budete mít štěstí, budete mít bazén, který patří ke kavárně, jenom pro sebe :)

Avragonio nabízí 23 samostatných apartmánů , které uspokojí všechny dobrodružné duše, které na svých cestách hledají komfort i jedinečný zážitek v jednom. Ráno si dopřejte vydatnou snídani z lokálních surovin, pak si půjčte od Georgie klíče od bazénu, dejte si u něj frappé a pár tempíček ve vodě s výhledem na Astraku. Večer si spolu dejte láhev vína u posezení u kašny nebo v zahradě. No a samotný večer na pokoji už necháme čistě na vás :)

Jejda! Málem bych zapomněl na večeři! :) Vždyť láska prochází žaludkem a Petros nedávno otevřel kousek odtud italskou restauraci Adriano. A pokud máte chuť na něco řeckého, doporučuji Astraka restaurant nebo Aris, které najdete hned vedle sebe.

Žijeme jen jednou

Jak jsem psal v úvodu, nikdy nevíme, jak bude náš život život dlouhý… Petros je poslední roky velmi smutný a utahaný :( Přišel o to nejcennější, co měl, o svou dceru. I proto věřím, že tyto jedinečné momenty, které se svými nejbližšími během života zažijeme, nám už nikdo nevezme. Proto se kolikrát nedívám jen „na cenu“, ale vždy si něco výjimečného zakomponuji do svých řeckých cest.

A pokud vám přijde cena za ubytování Avragonio vyšší než jste plánovali, tak i to má své řešení… Jste v horách, tak si vezměte sebou stan, jeden den si udělejte dobrodružství pod hvězdami a druhý den si dopřejte romantiku se vším všudy v kamenné vesničce Megalo Papigo! Obojí dohromady může být mnohem větším zážitkem než dvě noci v průměrném ubytování u moře. A tipů na výlety po Zagori najdete na našem webu hned několik.

Inspirovali jsme Tě k výletu? Klikni do mapy, zazoomuj a bookni si ubytování v Avragonio přes Řecko nás baví. Rezervací služeb přes náš web, podpoříš náš projekt. Děkujeme!

Booking.com


Následuj své srdce -> Avragonio

Fotky řeknou více než tisíc slov. Přeji vám hezký pobyt v Avragonio , pozdravujte ode mě Petrose i Georgii a jejího bílého chlupáče s úžasným jménem Nanuk.
Jen si dávejte pozor, když ho budete chtít pohladit, většinou na lidi vyjede, tak se můžete jako já i pěkně leknout :)

0 0 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x