fbpx
Amidi beach – skrytá kráska Kefalonie
Print Friendly, PDF & Email

Amidi beach se nachází na poloostrově Paliki (ostrov Kefalonia) mezi malebnými zelenými kopci s nádherně tyrkysovou vodou. Je to kamínková pláž bez jakéhokoli servisu a myslím, že i v době nejvyšší sezony na pláži Amidi budete sami nebo téměř sami.

Už při dlouhých zimních přípravách na naši dovolenou na Kefalonii jsem uvažovala, že bych ráda zjistila, jestli je ze souše přístupná pláž AMIDI. Na fotkách, které jsem občas zachytila, vypadala podobně nádherně jako FTERI, ale neměla být až tak navštěvovaná. Především se často uvádělo, že Amidi beach je přístupná pouze z moře. Hledala jsem, kde se dalo a nic moc jsem nenašla, takže náš výlet byl tak trochu krokem do neznáma. 

Začínáme ve vesnici Atheras

Cesta, nebo spíš kozí stezka k Amidi beach, začíná ve vesničce Atheras. Necháváme auto na jejím okraji a vydáváme se na cestu. Hned na začátku cesty potkáváme dědečka, skoro až pohádkového, který se sám ptá, jestli jdeme na pláž Amidi! Lámanou řečtinou se ptám, zda je to dobrá cesta a dědoušek jen tak pokyvuje hlavičkou….. No, později je mi jasné proč. Takže neohroženě pokračujeme dál.

Pěšinka se vine podél zálivu Atheras a je z ní krásně vidět na pláž pod námi. Nejedná se o žádné stoupání, jdeme stále více méně po vrstevnici. Když se „vyloupneme“ na planinku, kde se pasou kozy,  v dálce vidíme pobřeží a tušíme, že za chvíli se začne cesta na Amidi beach stáčet dolů do údolí. Samotný příchod k pláži by měl být podle mapy soutěskou, nebo takovým přírodním korytem.

Hledání cesty

Po sestupu do údolí, v olivovém háji, hledáme vstup do koryta a dá nám to trochu práce. Nakonec husté houští podlezeme po kolenou a vydáváme se na další dobrodružnou pouť. Okolí se změnilo na lesík, ve kterém hledáme cestu pomocí různých fáborků, plastových pásek a hlavně kamenů, vložených různě do korun středně vzrostlých stromků. To nám hodně pomáhá, protože klasičtí kamenní mužíci by v porostu nebyli vidět. Na pár místech je dokonce pro překonání přírodních překážek uvázáno lano, tak se s jeho pomocí pomalu posouváme směrem k vytouženému cíli. Několikrát trochu padáme na mysli, dokonce tu cestu chceme i vzdát, ale nedá nám to. Chceme zjistit, jestli je pláž Amidi přístupná i ze souše.

Po 2,5 hodinách v cíli

Nakonec, téměř po třech hodinách, vycházíme z lesíka na Amidi beach. ANO, podařilo se a víme, že pláž je dostupná i pěšky. Na druhý pokus už by to jistě tak dlouho netrvalo, ale je třeba rozhodně počítat s časem tak 2,5 h, pokud půjdete jako my, pěšky už z vesničky Atheras. Je možné, že se dá po nějaké šotolině dojet trochu blíž, ale to nemohu tvrdit na 100%, nikoho dalšího, kdo by se tam takto vydal, zatím neznám.

Amidi beach

Celý den jsme byly na Amidi úplně samy, moře bylo poměrně bouřlivé, a tak ani žádná loďka nepřiplula. Na Amidi beach je ve stínu pod stromy odpočinkové místo, takže v jakoukoliv denní dobu zde budete dobře schovaní před dotírajícími slunečními paprsky. Tyrkysová barva moře se postupně mění ve tmavší a tmavší odstíny modré. Vlny po sobě zanechávají nádhernou bílou pěnu… Byl to zážitek, byly jsme jak Robinsonky a vychutnávaly jsme si tu naprostou samotu a jen zvuk o sebe se otírajících kamínků, jak si s nimi pohrávaly velké vlny…..

Amidi beach je opravdu plážový skvost Kefalonie. Cesta zpět už trvala asi „jen“ 1,5 h i když výstup z údolí k vesničce nám dal trochu zabrat. Co je velmi důležité, na tento výlet si určitě vezměte dostatek vody, protože není kde nabrat zásoby. Tuto trasu bych nazvala spíš náročnější, rozhodně ne lehkou, ale záleží na vaší fyzické kondici. Rozhodně však stojí za to!

Mapa cesty z Atheras na pláž Amidi

Powered by Wikiloc
5 1 hodnocení
Article Rating
Upozornit mě
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Máte jinou zkušenost či aktuální info? Napište nám komentář.x